Başakşehir’de DAEŞ Operasyonu

Son Güncelleme: 8 Ağustos 2017 - 8:18 0 Yorum Yazar:

İstanbul Başakşehir’de terör örgütü DAEŞ’e yönelik düzenlenen operasyonda beş kişilik suikast timi susturuculu silahlarla yakalandı. MİT ve Emniyet’in ortaklaşa düzenlediği operasyonda gözaltına alınan yabancı uyruklu şahısların hedefindeki isimler ise güvenlik gerekçesiyle gizli tutuluyor.

Başakşehir’de DAEŞ Operasyonu

MİT İstanbul Bölge Başkanlığı, DAEŞ’in eylem ve planlarının deşifre edilmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında geçtiğimiz hafta terör örgütünün Rakka’da bulunan kamplarından örgüt üst yöneticileri tarafından suikast amaçlı olarak hazırlanıp talimatlandırılarak İstanbul’a bir suikast timinin gönderildiği bilgisi üzerine alarma geçti.

Suikast timinin deşifre edilmesi ve belirlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda, teröristlerin beş kişi olduğu ve Başakşehir’de bir örgüt evinde saklandıklarını belirleyen MİT, operasyon yapılmak üzere elindeki bilgi ve istihbaratları İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleriyle paylaştı. Bilgi paylaşımının ardında harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü antiterör timleri belirlenen adrese dün sabaha karşı baskın yaptı.

Örgütün hücre evi ve militan transfer merkezi olarak kullandığı belirlenen adrese yapılan baskında suikast timinde görevli olduğu belirlenen beş şüpheli gözaltına alındı. Operasyon düzenlenen adreste yapılan aramalarda bir 6.35, bir 9 mm ve bir 7.65 mm çaplarında üç tabanca ile bir susturucu ele geçirildi. Aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçiren ekiplerin gözaltına aldığı beş suikastçı Terörle Mücadeye Şubesi’ne götürülüp sorguya alındı.

5 şüphelinin hedefleri konusundaki bilgiyi güvenlik gerekçesiyle paylaşmayan polisin konuyla ilgili çalışması devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Linkler:

Başakşehir’de DAEŞ Operasyonu ile Benzer Yazılar:

8 Ağustos 2017 Saat : 8:18

Başakşehir’de DAEŞ Operasyonu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-

ANKET

Toki’den Konut Talep Ediyorum

Toki'den İstanbul'da Konut İstiyorum

  • Evet --> 733
  • Hayır --> 12
Gönder
Sonuçlar