Başakşehir’de Evleri Su Bastı

Son Güncelleme: 17 Haziran 2014 - 10:08 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul’da öğleden sonra etkili olan yağmur, su baskınlarına yol açtı. Başakşehir’de çok sayıda ev su içinde kalırken eşyalar kullanılamaz hale geldi.İstanbul ’da öğleden sonra aniden bastıran şiddetli yağmur hayatı olumsuz etkiledi.
İstanbul’da öğleden sonra etkili olan yağmur, su baskınlarına yol açtı. Başakşehir’de çok sayıda ev su içinde kalırken eşyalar kullanılamaz hale geldi.

Başakşehir'de Evleri Su Bastı Başakşehir'de Evleri Su Bastıİstanbul ’da öğleden sonra aniden bastıran şiddetli yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle su baskınları yaşandı ve bazı güzergahlarda trafik durma noktasına geldi. İkitelli Ziya Gökalp Mahallesi Selvi sokakta bulunan çok sayıda evde de su baskını yaşandı. Yağmurun ardından evlerini su basan Vedat Ölmez, çocuklarını alarak evden son anda çıktıklarını söyledi. Evdeki tüm eşyaların kullanılamaz hale geldiğini söyleyen Ölmez, “Biranda evi su bastı. Evdekiler dışarı çıktık. Eşyaları topladık ama her şey su içinde kaldı.” dedi.

Aynı sokakta bodrum katta yaşayan Suriyeli Ailelerin evini de su bastı. Biranda su içinde kaldıklarını anlatan Suriyeli aileler, küçük çocuklarını da alarak sokağa çıktı. Suriye’den 2 ay önce İstanbul’a geldiğini anlatan Ahmet Latif, “Komşuların verdiği eşyaları kullanıyorduk. Şimdi onlarda gitti.” Diye konuştu. Çocuklarıyla sokakta kalan Suriyeli Aile yetkililerden yardım istedi. CİHAN


Başakşehir’de Evleri Su Bastı ile Benzer Yazılar:

17 Haziran 2014 Saat : 10:08

Başakşehir’de Evleri Su Bastı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir