Başakşehir’de Karne Heyecanı

Son Güncelleme: 14 Haziran 2013 - 12:50 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

2012-2013 eğitim ve öğretim yılının sona erdiği bugün, Başakşehir ilçesi genelindeki  75 eğitim kurumu öğrencisi karne heyecanı yaşıyor.

Başakşehir’de Karne Heyecanı

Öğrenciler 8 ay süren eğitim, öğretim yılının yorgunluğunu 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak. İlköğretim ve lise son sınıf öğrencileri mezuniyetin yanı sıra yaz tatilinde sınava girme, sınav sonucu öğrenme, tercih yapma ve kayıt heyecanı da yaşayacaklar. Yeni ders yılı 16 Eylül 2013 tarihinde başlayacak.

Başarı sadece karne ile ölçülemez

Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 15-16, 22-23 Haziran’da,  5 oturum halinde gerçekleştirilecek. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal  mesajında öğrencileri tebrik ederek “Sorumluluk sahibi, büyüklerine saygılı, küçüklerine örnek olan,  çevresine duyarlı insanların yetişmesi için çaba sarf ediyoruz. Başarı sadece karne ile ölçülemez. Velilerimiz bu dönemde çocuklarına sevgiyle yaklaşmalıdır. Tüm öğrencilerimizin tatilini iyi geçirmelerini diliyorum.” diye konuştu.

Başakşehir Belediyesi de öğrencilerin yaz tatilini verimli değerlendirmesi için yaz spor okullarında İzcilik kursu düzenliyor. Ayrıca ilçe genelinde,  geçtiğimiz yaz aylarında olduğu gibi Yaz Kur’an Kursları açılacak. Kurslar 17 Haziran tarihinde başlayacak.


Başakşehir’de Karne Heyecanı ile Benzer Yazılar:

14 Haziran 2013 Saat : 12:50

Başakşehir’de Karne Heyecanı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir