Başakşehir’de Kasaplara Eğitim Verildi

Son Güncelleme: 3 Eylül 2017 - 9:14 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Kurban bayramına bir gün kala kesim kazalarını en aza indirerek kurban kesimlerinin hijyenik koşullarda yapılmasını sağlamak amacıyla kasaplara kurban kesim eğitimi verildi.

Başakşehir'de Kasaplara Eğitim Verildi

Kurban Bayramı’nda yaşanan kazaları en aza indirerek kurban kesimlerinin daha sağlıklı ve düzenli yapılabilmesi için Modern Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda görevli kasaplara eğitim verildi. Dini kesim kuralları ve teorik bilgiler olmak üzere iki aşamalı eğitimden geçirilen kasaplara, kurban kesimiyle ilgili mezbaha bilgileri aktarıldı.

Kasaplara kesim öncesi muayene, kesim işlemi, şişirme, tulum çıkarma, hastalıklı hayvanı tanınması, dinen usule uygun kesim yapma ve kasapların can güvenliğini gözetmesi gibi konularda eğitimler verildi. Hem dini hem de veterinerlik bilgilerinin verildiği eğitime kasaplar yoğun ilgi gösterdi.

“Öncelikli amacımız kazasız belasız bir kesim işlemi gerçekleştirmek”

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimleri tarafından kasaplara verilen eğitim sırasında konuşan Veteriner Hekim Yunus Kanlı ” Hem bilgi tazeleme anlamında hem de dini kurallara uygun olarak kurbanın kesilmesi için, teknik ve teorik olarak bilgiler aktarmaktayız. Kurban kesim işlemlerinde kasap arkadaşlarımızın kazasız belasız bir şekilde kesim işlemini gerçekleştirebilmesin bir seminer düzenlemekteyiz. Düzenli olarak bu seminerleri veriyoruz. Kesim işlemlerinde en önemli hususlardan birisi kanın düzgün bir şekilde akıtılması gibi teorik bilgiler aktarmakayız. Öncelikli olarak kasap arkadaşlarımızın can güvenliği ile ilgili alakalı bilgileri ön planda tutmaktayız” dedi.


Başakşehir’de Kasaplara Eğitim Verildi ile Benzer Yazılar:

3 Eylül 2017 Saat : 9:14

Başakşehir’de Kasaplara Eğitim Verildi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir