Başakşehir’de Sağlık Kontrolü

Son Güncelleme: 31 Mayıs 2018 - 9:06 0 Yorum Yazar:

1 Paylaşımlar

Personelinin sağlıklı yaşam koşullarıyla yakından ilgilenen Başakşehir Belediyesi, personeline Ramazan ölçümleri yaptırdı. Diyetisyen ve klinik beslenme uzmanlarının yaptığı ölçümlerle çalışanlar, kilo ve yağlanma oranlarıyla ilgili detaylı bilgilerini öğrendi.

Başakşehir Belediyesi, sağlıklı bir Ramazan ayı geçirmesi için belediye personelini sağlık taramasından geçirdi. Çalışanlar, diyetisyen ve klinik beslenme uzmanları gözetiminde vücut-kütle endekslerini ile vücut analizleri yapıldı. Yapılan ölçümler sonucunda çalışanlara kilo ve yağ oranlarıyla ilgili detaylı bilgiler verildi.

Beslenme tavsiyeleri aldılar

Başakşehir Belediyesi’nin daveti üzerine yapılan kontrolle ilgili bilgi veren Medicalpark Florya Hastanesi’nden Diyetisyen ve Klinik Beslenme Uzmanı İrem Gündoğan şunları kaydetti: “Bugün buraya getirdiğimiz özel tarama cihazıyla personelin vücut-kütle endekslerini ile vücut analizlerini yaptık. Çalışmamızda özellikle kilo ve yağ oranlarını değerlendirdik çünkü vücuttaki yağ kütlesi çok önemli. Burada rakamsal değerden çok genel yağ oranını baz alıyoruz ve cihaz ölçümleri sonucu çıkan sonuca göre bazı beslenme tavsiyelerinde bulunuyoruz.”

Belediye personeli de yapılan sağlık taramasından çok memnun kaldıklarını belirterek, organizasyonu gerçekleştiren Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.


Başakşehir’de Sağlık Kontrolü ile Benzer Yazılar:

31 Mayıs 2018 Saat : 9:06

Başakşehir’de Sağlık Kontrolü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir