Başakşehir’de yaz bir başka güzel

Son Güncelleme: 24 Haziran 2016 - 2:53 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir yaz aylarında cadde ve parkları mevsime özel dikilen çiçeklerle daha bir güzel.

Başakşehir’de yaz bir başka güzel

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde belirlenen noktalarda yaz mevsimine özel çiçek dikimleri gerçekleştiriyor. Müdürlük ekiplerinin özverili çalışmaları ile gerçekleşen çalışmalarda ilçeye; begonya, ateş, kadife, yıldız, pervane, ipek ve camgüzeli türlerinden oluşan çiçekler dikildi. Hoş kokuları ve yaz mevsiminin her tonunu yansıtan renkleri ile dikilen çiçekler ilçeye huzurlu bir dokunuş sağlıyor.

Periyodik bakım çalışmaları devam ediyor

Sıcakların kendini iyice hissettirdiği günlerde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çiçek dikimlerinin yanı sıra periyodik bakım çalışmaları ile de mevcut bitkilerin sağlıklı gelişmesini sağlıyor.

Bölge genelinde bulunan park ve yeşil alanlar ile orta ve yan refüjlerde periyodik olarak çim biçimi, gece ve gündüz sulama, zirai ilaçlama, gübreleme, çapa ve yabani ot temizliği ve süs bitkilerinde budama çalışmaları da program dahilinde yaz döneminde devam ediyor. İlçe genelinde özellikle alerjisi olan yaşlı ve çocukları olumsuz etkileyen polenlere sebebiyet veren kavak ağaçlarının kesimleri yapılıyor. Boş araziler ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda ki otlarda biçilerek ilçe daha güzel bir görüntüye kavuşturuluyor.


Başakşehir’de yaz bir başka güzel ile Benzer Yazılar:

24 Haziran 2016 Saat : 2:53

Başakşehir’de yaz bir başka güzel Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir