Başakşehir’in 4 muhteşem parkı

Son Güncelleme: 2 Ağustos 2018 - 11:21 0 Yorum Yazar:

30 Paylaşımlar

İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri olan Başakşehir’de yeşil alanların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bahçeşehir’de çalışmaları tamamlanan 143 bin 500 m2 büyüklüğündeki 4 park bölge sakinlerinin kullanımına sunuldu.

Başakşehir'in 4 muhteşem parkı

Başakşehir Belediyesi, kişi başına düşen 20,7 metrekarelik yeşil alan miktarını daha da yukarıya taşımak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 3 milyon 311 bin metrekare büyüklüğündeki Başakşehir Millet Bahçesi, 1 milyon 500 bin metrekare büyüklüğündeki Kayapark ve 360 bin metrekare büyüklüğündeki Botanik Park gibi devasa yeşil alanların çalışmaları devam ederken diğer yandan ilçe sakinlerinin ikamet ettikleri bölgelerde nefes almasını sağlayacak parklar da bir bir hizmete açılıyor.

Kelebekler Vadisi Parkı rengârenk

Bahçeşehir 2.Kısım Mahallesi’nde 110 bin m2 alana sahip park, rengârenk bitki örtüsü ile dikkat çekiyor. Başakşehir Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğü çalışmalar sonucunda Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi’nde, Armina Evleri arkasına Kelebekler Vadisi Parkı yapıldı. 110 bin metrekare alana sahip park, rengârenk bitki örtüsü ile dikkat çekiyor. Kelebekler Vadisi Parkı’nda, yürüyüş yollarının yanı sıra zemini suni çim le kaplı futbol sahası ve zemini akrilik kaplı basketbol sahası bulunuyor.

Bahçeşehir 2.Kısım Mahallesi’ne ikinci park

6 bin 500 m2 alana sahip Abdi İbrahim Parkı, çocuk oyun alanları, epdm kaplı yürüyüş yolları, spor alanları ve dinlenme alanları ile bölge sakinlerinin uğrak noktaları arasında. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi’ne kazandırılan bir diğer yeşil alan ise Abdi İbrahim Lisesi’nin yanında yapılan park. 6 bin 500 metrekare alana sahip Abdi İbrahim Parkı, çocuk oyun alanları, epdm kaplı yürüyüş yolları, spor alanları ve dinlenme alanları ile bölge sakinlerinin uğrak noktaları arasında yer alıyor.

Tatarcık mevkiine 2 park Bahçeşehir’in yeni yerleşim alanı Tatarcık mevkiine Asmalı Evler Parkı ve Asmalı Bahçeler Parkı ile 13 bin m2 yeşil alan kazandırıldı.

Asmalı Bahçeler Parkı

Bahçeşehir’in yeni yerleşim alanı Tatarcık mevkiine de iki yeşil alan kazandırıldı. Asmalı Bahçeler Konutları’nın müteahhit firması DEKAR Yapı tarafından üretilen 20 bin metrekare büyüklüğündeki park, zengin sosyal donatıya ve farklı spor branşlarının yapılabildiği alanlara sahip. 10 bin metrekare yeşil alana sahip Asmalı Bahçeler Parkı’nda; çocuklara özel oyun alanının yanı sıra fitness alanı, futbol sahası, 2 adet tenis sahası, 2 adet basketbol sahası, yürüme ve bisiklet yolları bulunuyor.

Asmalı Evler Parkı

Tatarcık mevkiinde vatandaşların kullanıma sunulan Asmalı Evler Parkı da, Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü kontrolünde Dekar Yapı tarafından yapıldı. Toplam 7 bin metrekare alana sahip parkın 3 bin metrekaresi yeşil alan. Zengin bir sosyal donatısı olan Asmalı Evler Parkı’nda; çocuk oyun alanı, fitness alanı, tenis sahası ve basketbol sahası yer alıyor.


Başakşehir’in 4 muhteşem parkı ile Benzer Yazılar:

2 Ağustos 2018 Saat : 11:21

Başakşehir’in 4 muhteşem parkı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir