Başakşehirli izciler Bolu’da

Son Güncelleme: 13 Şubat 2014 - 10:00 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri İzcilik Kulübü öğrencileri, Türkiye İzcilik Federasyonu’nun Bolu Aladağlar’da düzenlediği kış kampına katıldı.

Başakşehirli izciler Bolu’da

İzcilik Kampı

Bolu Aladağ’ın zirvelerinde düzenlenen kış kampına katılan öğrenciler, zorlu hava şartlarında ileri düzey kış izciliği eğitimleri aldı.

Daha önce en az bir milli kış kampına katılan izcilerin yer aldığı Bolu Aladağ ‘İleri Düzey Kış İzci Kampı’ iki kamp dönemi şeklinde düzenlenirken kampın ilk bölümü 27 Ocak-2 Şubat 2014 ikinci bölümü ise 2-8 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Teorik bilgiler, pratiğe dönüştürüldü


Başakşehirli 30 izcinin de 5 liderle katıldığı kampta öğrenciler ileri düzey kış kampçılığı eğitimi kapsamında; Kış Şartlarına Uygun İlkyardım, Dağcılık, Kayak, Kızak, Karda Yürüyüş Teknikleri, Kaplıca Faaliyetleri, Ateş Çeşitleri Öğrenme ve Yakma, Kardan Sanat Eserleri Oluşturma, Kar Üstünde Çadır Kurma, Kamuflaj, Kış Şartlarında Giyinme, Beslenme ve Yaşam, Kar Barınakları, Kar Oyunları, Soba Yakma, Odun Kırma, Balta ve Bıçak Kullanımı, Karda Vahşi Hayvan İzi Takibi, Kar Eriterek Su Elde Etme ve Oryantring (pusula ile yön bulma) eğitimleri uygulamalı uygulamalı olarak öğrendiler. Kamp süresince Bolu Aladağ’da kış şartlarında barınma ve yaşama koşulları pratik uygulamalarla gösterilen izciler, teorik bilgilerini pratiğe dökme imkânı buldu.Tecrübeli izcilerin ağır kış şartları altında kamp yapma ve hayatını idame ettirme becerilerini kazanma amacı ile düzenlenen kampta eğitimlerin geneli arazide düzenlendi. Hava sıcaklığının -15, -20 dereceyi bulduğu Bolu Aladağ’da zirveye çıkarak burada çadır kuran izciler, eğitimlerin yanı sıra muhteşem manzaranın ve doğanın tadını çıkarttılar.

Başakşehirli izciler Bolu’da ile Benzer Yazılar:

13 Şubat 2014 Saat : 10:00

Başakşehirli izciler Bolu’da Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir