Başakşehirli mucitler Bursa’da birinci

Son Güncelleme: 2 Mart 2015 - 1:04 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Living Lab ekibi, Bursa’ da düzenlenen ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ turnuvasında Robotik Performans’da birincilik kazandı.

Başakşehirli mucitler Bursa’da birinci

‘Bilim Kahramanları Derneği’ koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen 500 genç mucidin katıldığı turnuvaya Başakşehir Living Lab grubu 7 kişilik ekip ile katıldı. Başakşehir Living Lab’da Lego Lab eğitimi alan ekip yarışmada LivingLab’lebi ismi ile yarıştı. Farklı yaşlardan birbirini hiç tanımayan ekip üyeleri yarışma hazırlıklarına diğer gruplardan çok sonra başlamalarına rağmen; ekip bilinci ile çalışıp iyi bir farkla 1. oldu.

Genç Mucitler kendi dünyalarındaki sınıfı anlattı

9-16 yaş arası genç mucitler için düzenlenen “Bilim Kahramanları Buluşuyor” turnuvaları bu yıl 11. yaşını kutluyor. İzmir, Bursa, Ankara ve İstanbul’da yapılacak dört ayrı yerel turnuvanın ardından İzmir’de ulusal bir turnuva düzenlenecek. Turnuvaların ikinci ayağı, 22 Şubat Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Genç mucitler bu yıl “senin dünyan, senin sınıfın” temasıyla eğitime getirdikleri yenilikçi çözümleri sunacak. “Bilim Kahramanları Buluşuyor”, 80 ülkeden 265.000’den fazla çocuğun dâhil olduğu, dünyanın en büyük çocuk bilim etkinliği FIRST® LEGO® League’in Türkiye ayağı. “Bilim Kahramanları Buluşuyor” ulusal turnuvasında derece alan takımlar, uluslararası turnuvalarda ülkemizi temsil edecek.

Şirketlerden büyük yarışmaya destek

Bilim Kahramanları Derneği’nin düzenlediği turnuva bu yıl Allianz Türkiye ve Borusan Holding gibi önemli kuruluşlardan da büyük destek gördü. Allianz Gönüllüleri ve öğretmenleriyle birlikte Soma’da çalışmalarını sürdüren 131 öğrenci, 17 takım olarak Soma Dayanışma Ağı projesi kapsamında turnuvaların Bursa ayağına katıldı.

Borusan Holding’in desteğiyle Gemlik ilçesindeki 100 çocuğa yönelik başlatılan “Bilim Kahramanları Gemlik’te Buluşuyor” projesi kapsamındaki takımlar da bu yıl Bursa turnuvasını ziyaret etti.

22 Şubat’taki bu güzel törene, özellikle gençler tarafından çok sevilen müzik grubu Manga da katılarak renk kattı.

Sonuç değil, süreç odaklı olmak

40 ekibin katıldığı turnuvada çocuklar büyük bir heyecanla robotlarının parkuru tamamlamasını sağlamaya çalıştı.

Bilim Kahramanları Derneği kurucusu Hakan Habip, “Çocuklar, burada dayanışmayı ve takım ruhunu öğreniyor. Gayemiz, sonucun değil sürecin önemli olduğunu çocuklarımıza göstermek ve bilimi sevdirmek. İnsanlara faydalı olabilecek konulara onları yönlendiriyoruz. Bu işe önem veren çok destekçimiz var. 100 kişiye yakın gönüllü arkadaşımız bize yardımcı oluyor. Çocuklar bu sayede gönüllü olarak çalışabilmeyi, insanlara kucak açabilmeyi öğreniyor” dedi.


Başakşehirli mucitler Bursa’da birinci ile Benzer Yazılar:

2 Mart 2015 Saat : 1:04

Başakşehirli mucitler Bursa’da birinci Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir