Başakşehirliler Halk Olimpiyatlarına katıldı

Son Güncelleme: 9 Haziran 2014 - 12:40 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Başakşehirliler Halk Olimpiyatlarına katıldı
0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen, kısa sürede pek çok inovasyon ve teknolojik gelişmeye ev sahipliği yapan Başakşehir Living Lab bir ilke daha imza atarak Uluslararası çapta ilgi gören sosyal bir projeye destek verdi.

2016 Dünya Olimpiyatları’nda, dünya şehirlerin katılımıyla gerçekleştirilecek olan ‘İnsan Olimpiyatları Projesi’nin ilk ayağını oluşturan Halk Olimpiyatları (People Olympics), Sular Vadisi’nde gerçekleştirildi.

Başakşehirliler Halk Olimpiyatlarına katıldıSporcular Living Lab’da kahvaltı yaptı, binayı gezdi

Başakşehir Living Lab tarafından organize edilen, Başakşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilen Halk Olimpiyatları’na yaklaşık yüz kişi katıldı.

Başakşehir Halkı’nın teknolojiyi kullanarak daha aktif ve sağlıklı bir yaşam sürmesi amaçlanan yürüyüş, Sular Vadisi’nde gerçekleştirildi. Aktiviteye katılan sporseverler akıllı cep telefonlarına indirdikleri uygulama aracılığı ile Halk Olimpiyatları (People Olympics ) aktivitesine kayıt yaptırdılar.

Yaklaşık 6 km’lik bir parkurda gerçekleştirilen yürüyüşün belirli noktalarına su, meyve suyu ve sağlıklı yiyeceklerden oluşan istasyonlar kuruldu. Yetişkinler yanında çocuk ve gençlerinde ilgi gösterdiği gözlenen Halk Olimpiyatları, Sular Vadisi’nin eşsiz manzarası eşliğinde tamamlandı. Yürüyüş sonrasında katılımcılar; Başak Mahallesi, 5. Etap, 2. Kısımda yer alan Başakşehir Living Lab binasına geçerek sağlıklı ürünlerden oluşan kahvaltı yaptılar.

Kahvaltının akabinde sporcular, Living Lab Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürü Özge Şenöz rehberliğinde merkezi gezdi. 3000 m2 inşaat alanına sahip ve 4 kattan oluşan Başakşehir Living Lab Merkezi’nde geliştirilen ürünlerin ve hizmetlerin sergilendiği alanı gezen katılımcılara merkezle ilgili bilgiler aktarıldı.Amaç, sağlıklı yaşamkayasehiristanbul.net

Living Lab proje Koordinatörü Can Tunçsav, Halk Olimpiyatları projesinin amacını şu şekilde aktardı, “People Olympics projesi, Başakşehir Living Lab tarafından Türkiye ayağı yürütülen bir çalışmadır. 2016 yılında gerçekleştirilmesi planlanan bir projenin test aşamasındayız şu anda. 2016’da Rio de Jeneiro yapılacak olan Dünya Olimpiyatları sırasında dünya çapında şehirlerin 10 ‘ar bin kişilik gruplar halinde katılacağı İnsan Olimpiyatları Projesi’nin ilk ayağıdır. İlk aşaması da bu sene, 2014 yılında yüzer kişilik ekiplerle sağlıklı yaşam amaçlı sportif etkinliklerin düzenlenmesi oldu. Bu çalışmayı da Başakşehir’de gerçekleştirmiş olduk. Yürüyüş tamamlandıktan sonra da katılımcılarımızla Livng Lab binamızda sağlıklı ürünlerden oluşan bir kahvaltı yapacağız. Daha sonra da Başakşehir Living Lab ile ilgili bir tanıtım gerçekleştireceğiz.”

Sporcular, aileleriyle birlikte yürüdü

Halk Olimpiyatlarına katılan sporseverler, organizasyonla ilgili düşüncelerini aktardı;

Semra Aytaç: “Olimpiyatlar için Kayaşehir’den geldim. Yürümeyi ve spor yapmayı çok seviyorum o yüzden katıldım. Kardeşimin hanım ve kız kardeşimle birlikte yürüyeceğiz. Yürüyeceğiz, istasyonlardan sağlıklı yiyeceklerimizi alıp, kahvaltı yapacağız.”

Mehmet Tütün: “Cep telefonuma mesaj geldi, katılmak istedim ve kaydımı yaptırdım. Living Lab binasını da görme imkanımız olacak. Olimpiyatta çocuklarımla birlikte yürüyeceğim.”

Yüksel Genç: “Kayaşehir’de oturuyorum. Living Lab’ı yakından takip ediyorum. Yürüyüşten sonra Living Lab’ı da tanıyacağız. Organizasyon çok güzel, ailem ile birlikte katılıyorum.”

Günay Köse: “Başakşehir’de oturuyorum. Living Lab binasına eşim gitti, bugün bende gezmiş olacağım. Ben daha önce Başkanımız Mevlüt Uysal’ın katıldığı bir sağlıklı yaşam yürüyüşüne katılmış ve büyük keyif almıştım. Umarım burada da keyifle yürürüz.”


Başakşehirliler Halk Olimpiyatlarına katıldı ile Benzer Yazılar:

9 Haziran 2014 Saat : 12:40
  SPOR

Başakşehirliler Halk Olimpiyatlarına katıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir