Başkan Uysal Din Görevlileri ile bir araya geldi

Son Güncelleme: 20 Ekim 2014 - 10:29 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Başakşehir’de görev yapan din görevlileri düzenlenen yemek organizasyonuyla bir araya geldi.

Başkan Uysal Din Görevlileri ile bir araya geldi

İlçe Müftülüğü ve Başakşehir Belediyesi’nin birlikte organize ettiği, Hoca Ahmet Yesevi Camii İmam Hatibi Mustafa Giden hocanın Kuran Tilaveti ile başlayan programa, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu ve çok sayıda din görevlisi katıldı.kayasehiristanbul.net

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan: “Bildiğiniz gibi Camiler ve Din Görevlileri Haftası veya Kutlu Doğum Haftası gibi özel günlerde Diyanet İşleri Başkanlığımız bir ana tema belirliyor. Bu seneki Camiler ve Din Görevlileri Haftasının ana teması “Cami ve Gençlik”. Benim bu konudaki kanaatim gençlerimizi bu sloganla camilere çekemeyeceğimiz yönünde. Gençlerimizi camilere çekebilmemiz için camilerimizi yeniden dizayn etmemiz lazım. Avrupa’ görev yapmış arkadaşlarımız bilirler, camiler, okuma salonlarıyla, gerektiği zaman gariban kardeşlerimizin karnını doyuracak lokantalarıyla, otobüs ile gelen kardeşlerimizin otoparklarıyla, oyun, berberiyle kuaförüyle bütün tesislerin bulunduğu bir kompleks halinde yapılıyor ki ülkemizde de bu şekilde olması gerektiğini düşünüyorum. İnşallah bunu hep beraber sağlarsak yeni kurulan ibadethanelerimizin inşasına nasıl başlarsak öyle devam eder geleceğe de iyi bir adet, iyi bir gelenek bırakmış oluruz. Tekrar camiler haftamız ülkemize hayırlı olsun, camilerimizin daha iyi günlere gelmesine vesile olmasını diliyor hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

‘Cami Kıraathanelerini ilçe geneline yaymalıyız’

İlçe Müftüsü’nün ardından söz alan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yapmış olduğu konuşmasında şunları ifade etti.
“Camiler ve Din Görevlileri Haftanız kutlu olsun, bugünün inşallah camilerin nasıl olması gerektiği hususunda hepimizin bir araya gelerek tekrar değerlendirme yapmamıza vesile olur. Başakşehir’de güzel örnekleri olan camiler var. Gittiğiniz zaman çay için, oturup sohbet edin önemli karalar alın, çocuklarla torunlarla beraber gidin, gidilebilen yerler var ama eğer Başakşehirin her tarafında bunu yapabilirsek asıl o zaman Başakşehirde camiler farklı dedirtebiliriz. Dedenin torunuyla, babanın oğluyla oturup sohbet edebileceği çay içebileceği, oturup birlikte sohbet edebildiği, konuşabildiği yer haline getirebilirsek asıl o zaman Başakşehirde camiler farklı oldu diyebiliriz. Bu konuda belediye olarak biz geçmişte yapılan fakat etrafında çay ocağı veya oturulacak bir yeri olmayan camilerimiz için elimizden geleni yapıyoruz. Cami kıraathanelerimizi ilçemizdeki tüm camilerimize kazandırmanın gayreti içerisindeyiz. Camiler ve Din Görevlileri Haftamız ülkemize hayırlı olsun, camilerimizin daha iyi günlere gelmesine vesile olsun.”

‘Manevi değeri yüksek bir program’

Başkan Uysal’ın ardından kısa bir konuşma yapan Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin: “Başakşehir’de göreve başlayalı bir haftadan fazla zaman oldu. Sağ olsun Belediye Başkanımızın davetiyle ilk programım, Kurban Bayramının birinci günü bayramlaşma programıydı. İkinci katıldığım program ise benim için manevi değeri yüksek olan bu program oldu. Başakşehir’deki görevimize bu şekilde başlamış olduk. Haftanızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu yıl ki tema “Cami ve Gençlik” inşallah bende oğlum ve kızımla, hanımımla camilerimize ziyaretlerde bulunacağım. Bu değerli haftanın önemini ailemle birlikte idrak etmenin gayretinde olacağım. Programda emeği geçen başta belediyemiz ve müftülüğümüze çok teşekkür ediyorum.” dedi.


Başkan Uysal Din Görevlileri ile bir araya geldi ile Benzer Yazılar:

20 Ekim 2014 Saat : 10:29

Başkan Uysal Din Görevlileri ile bir araya geldi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir