Başkan Uysal Stk Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Son Güncelleme: 20 Ocak 2014 - 12:14 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Başakşehir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri ile yemekli toplantıda buluştu.

Başkan Uysal Stk Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Başakşehir Belediye Hizmet Binası’nda gerçekleşen toplantıya Başkan Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Nurettin Ertemel, Murat Şahin ve Başkan Danışmanı Ömer Döngeloğlu ve Başakşehir STK Platformuna üye 48 STK’nın Temsilcisi katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Uysal; belediye ve vatandaş öncelikleri adına ortak bir payda oluşturma adına bu toplantıyı düzenlediklerini ve Başakşehirle ilgili her şeyin konuşulacağını belirterek ”Belediye adına yaptıklarımız ve yapacaklarımız adına STK’larımızla bir araya gelmek istedik. Bu minvalde bilgiler vermek istiyorum. Belediyemizin tahmini bütçesi 371 milyon TL. İstanbul’un en büyük bütçesi. İstanbul’da alt yapı üretimi ve hizmeti anlamında birinci sıradayız.

Yeşil alanlarda 2.200 dönümlük bir yeşil alan gerçekleştirmişiz. Bu çalışmalar içinde yoğun bir beş yıl geçirdik. Nüfusumuz 2009’da 205 bin idi bugün 370 bin olmuş durumda.

Eğitim konusuna gelince Şu an TOKİ ve KİPTAŞ harici belediyenin bizzat ya da hayırseverlere yaptırdığı okul sayısı 7 ama hala okul sıkıntısı var. Değerlendirmelere baktığımız zaman mükemmeli yakalamak için uğraşırken bizimle aynı işi yapan insanlarla kıyaslanınca başarılı bir tablo çiziyoruz.”

Memnuniyet anketinde birinciyiz

İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan Vatandaş Karnesi Anket sonuçlarını STK Temsilcileriyle paylaşan Başkan Mevlüt Uysal, bu ankette Belediye hizmetleri ile alakalı yaklaşık 70 konu üzerinden değerlendirme yapılmış ve 39 ilçe içerisinden Başakşehir Belediyesi 1. çıktı. Özellikle temizlik, park bahçeler, asfalt ve kaldırım öne çıkan çalışmalar arasında.

Tecrübelerimizi artırarak her geçen gün büyüyor ve dünyaya belediyecilik öğretiyoruz. Yurt dışına gidenlerimiz görüyordur. Ben Finlandiya Helsinki ve Brüksel’e gittim ve belediyecilik anlamında bizim eksiğimiz değil fazlamız olduğunu gördüm. Bununla yetinmiyoruz elbette biz 6 ayda bir durum tespiti için anket yaptırıyoruz ve eksikliklerimizi inşallah hep birlikte düzelteceğiz.” dedi.

Yemek sonrası STK Temsilcileri teker teker söz alarak Başakşehirle ilgili görüş ve düşüncelerini paylaştılar.


Başkan Uysal Stk Temsilcileriyle Bir Araya Geldi ile Benzer Yazılar:

20 Ocak 2014 Saat : 12:14

Başkan Uysal Stk Temsilcileriyle Bir Araya Geldi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir