Belediye Cami Ziyaretleri Düzenliyor

Son Güncelleme: 22 Nisan 2015 - 1:35 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi’nden üç aylarda örnek uygulama. Başakşehirliler üç aylarda İstanbul’un tarihi camilerini ziyaret ediyor. Belediye Cami Ziyaretleri Düzenliyor

Başakşehir Belediyesi Cami Ziyaretleri programı ile mahalle sakinlerini İstanbul’un tarihi camilerine ücretsiz olarak götürüyor. Proje kapsamında vatandaşlar Eyüp Sultan, Süleymaniye ve Sultanahmet Camileri ziyaret ediliyor.

Üç ayların girmesi ile birlikte hayata geçirilen Cami Ziyaretleri 15 bin ilçe sakininin etkinliğe katılması hedefleniyor. 21 Nisan’da başlayan ziyaretler bir ay sürecek.

Rehberler eşliğinde camiler geziliyor

Başakşehir Belediyesi Kültür ve Soysal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Cami Ziyaretleri Şahintepe, Güvercintepe ve Altınşehir Mahallelerinde başlatıldı. Programa katılmak isteyen vatandaşlar Başakşehir Belediyesi’nin Bilgievlerine şahsen başvurarak kayıt yaptırabiliyorlar.

Cuma ve Pazar günleri dışındaki günlerde gerçekleştirilen ziyaretler için her gün beş araç Bilgievleri önünden hareket ediyor. Tüm araçlarda profesyonel rehberler katılımcılara Camilerin tarihini anlatıyor. İlçe sakinleri tarihi camilerin ruhani atmosferini teneffüs ediyor. Cami ziyaretine katılan vatandaşlar öğle yemeğini ise ücretsiz olarak tarihi Süleymaniye kuru fasulyecisinde hep birlikte yiyor.
İlk günden itibaren yoğun ilgi gören Cami ziyaretleri 18 Mayıs’ta sona erecek.


Belediye Cami Ziyaretleri Düzenliyor ile Benzer Yazılar:

22 Nisan 2015 Saat : 1:35

Belediye Cami Ziyaretleri Düzenliyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir