Belediyeler Kimsenin Çifliği Değil

Son Güncelleme: 9 Kasım 2013 - 9:38 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

AKPli belediyeler, belediye ait kaynaklarla seçim propagandası yapıyor. Vatandaşın parasını savurarak seçim kazanmaya çalışıyor.

AKP’li belediyeler, belediye ait kaynaklarla seçim propagandası yapıyor. Vatandaşın parasını savurarak seçim kazanmaya çalışıyor. Şimdi de özel fincanlı, kahve ikramlı seçim propagandası ile Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, belediyenin imkanlarını kullanarak oy avcılığına çıktı.

Devletin kendilerine ayırdığı dev seçim bütçesiyle yetinmeyen belediyeler, halkın dikkatini çekmek adına milletin parasıyla seçim çalışması yapıyor.

Bunun son örneği AKP Başakşehir Belediyesi’nde yaşandı.

Belediyeler Kimsenin Çifliği DeğilBelediye bütçesiyle halka hediye edilmek üzere özel fincanlar yaptıran Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, fincanlara ismini yazarak haksız bir şekilde milletin parasıyla seçim propagandası yaptı.

Yerel seçimler yaklaşırken partiler de çalışmalarına hız verdi. Seçim çalışmaları için İktidar ve ana muhalefet partileri bütçeden aslan payını alırken diğer partilere çok az bir bütçe ayrılması her zaman ki gibi çok tartışılmıştı. İktidar partisine ayrılan bu dev seçim bütçesine rağmen, vatandaş seçim harcamalarını cebinden ödemeye devam ediyor.

Belediyeler Kimsenin Çifliği DeğilKİMİN PARASINI SAVURUYORSUN

Seçim zamanı reklam için afiş, kartvizit, broşür gibi masraflar gazetelere verilen reklam ücretleri yani kısacası seçilmek için uğraşan siyasiler çuval dolusu para harcıyor. Başakşehir halkına dağıtılmak üzere özel fincanlar üreten belediye başkanı Mevlüt Uysal, kamu malıyla kendi reklamını yapmaya girişti. Mevlüt Uysal, ise bu seçimlerde farklı taktikle milletin parasını kendi adını yazdığı fincanları ev ev, apartman apartman dağıttırıyor. Vatandaşların oyunu etik olmayan bir şekilde istiyor. Diğer bir tabir ile parayla oy satın almaya çalışıyor.

BELEDİYELER KİMSENİN ÇİFTLİĞİ DEĞİL

Belediye hizmetleri adı altında yapılan bu seçim propagandasında belediye başkanının cebinden kendi parası çıkmadan seçimi kazanmak için yaptığı ne kadar olduğu düşündürücü. Belediyeler kimsenin babasının çiftliği değil! Belediye bütçesinden seçime yönelik harcamalar yapılması vatandaşında tepkisini çekti. Mili Gazete


Belediyeler Kimsenin Çifliği Değil ile Benzer Yazılar:

9 Kasım 2013 Saat : 9:38

Belediyeler Kimsenin Çifliği Değil Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir