Bilgi dolu eğlenceler, okullarda başladı

Son Güncelleme: 14 Kasım 2013 - 10:13 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi’nin her yıl ilçe genelindeki okullarda gerçekleştirdiği ‘Eğitici Çocuk Etkinlikleri’ 4. senesinde başladı.

3 yılda 102 bin öğrenciye ulaşılan Eğitici Çocuk Etkinlikleri dördüncü senesinde ilk programını Güvercintepe Mahallesi’nde yer alan Şehit Öğretmen Aynur Sarı Anaokulu ve Tepe İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi. Eğitimler ilçe genelinde 14 Aralık 2013’e kadar devam edecek.

Bilgi dolu eğlenceler, okullarda başladı

Çocuklar eğlenirken öğreniyor

Başakşehir genelindeki okulların 1.2.3. ve 4.sınıf öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen Eğitici Çocuk Etkinlikleri’nde ilçe çocukları eğlenirken öğreniyorlar.

Etkinliklerde pek çok sosyal mesajlar çocuklara veriliyor. Tiyatro oyunları, animasyon ve illüzyon gösterileri, palyaço, eğlenceli yarışmaların yer aldığı etkinliklerde çocuklara çevre, temizlik, sağlık, ağız ve diş sağlığı, kültür, İstanbul gibi başlıklar altından sosyal mesajlar ve bilgilendirmeler yapılıyor.

Eğitici Çocuk Etkinliklerinin bu seneki ilk durağı Güvercintepe Mahallesi oldu. Etkinlik, Şehit Öğretmen Aynur Sarı Anaokulu’nda iki seans halinde gerçekleştirilirken, yine aynı bölgede Tepe İlköğretim okulunda ise tek seans olarak yapıldı.
Tepe İlköğretim Okulunda gerçekleşen ve 1.sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Eğlenceli oyunların yer aldığı programda öğrenciler interaktif oyunlara eşlik etti. Çocuk şarkılarını hep bir ağızdan söyleyen öğrenciler, eğlenirken öğrendiler. Etkinlik sonrasında çocuklara kalem, defter, silgi gibi hediyeler de verildi.

Özellikle okula yeni başlayan öğrencilerde sosyal farkındalık oluşturmak ve olumlu davranışların artırılması için projelendirilen eğitimlerle 3 yılda 102 bin öğrenciye ulaşıldı.

Öğrenciler de, öğretmenlerde çok memnun

Tepe İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen ‘Eğitici Çocuk Etkinliği’ne katılan okulun 1.sınıf öğrencisi Ahmet Kırgız oyunları çok beğendiğini dile getirdi “Etkinliği çok beğendim. Sihirbazlık gösterilerini izledik. Çok şaşırdım. Tekrar gelmelerini istiyorum”

Oya Özenç (Sınıf Öğretmeni): Okulumuzda ilk defa böyle bir etkinlik gerçekleşiyor. Çocuklarımız çok mutlu oldular. Etkinliği izleyen öğrencilerimizin çoğunluğu birinci sınıf ve genelde de anaokuluna bile gitmemiş oldukları için bu tarz etkinliklere gitmemişler. Çocukların sosyalleşmesi ve yeni şeyler öğrenebilmesi için çok faydalı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum.


Bilgi dolu eğlenceler, okullarda başladı ile Benzer Yazılar:

14 Kasım 2013 Saat : 10:13

Bilgi dolu eğlenceler, okullarda başladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir