Bilgievi öğrencileri Mehmet Akif’i andı

Son Güncelleme: 30 Aralık 2015 - 8:53 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Bilgievi öğrencileri Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kabrini ziyaret etti.

Bilgievi öğrencileri Mehmet Akif'i andı

Mehmet Akif Ersoy ölümünün 79. yıldönümünde Edirnekapı Şehitliği’ndeki kabrine düzenlenen ziyarete Başakşehir Belediyesi’nin 7 Bilgievi’nde eğitim alan 750 öğrenci katıldı. Anma ziyaretinde öğrencilere İstanbul Müftüsü Prof. Dr Rahmi Yaran, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Prof. Dr. Recep Şentürk, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, Bilgievi Genel Koordinatörü Zekeriya Özberk, Bilgievi Müdürleri ve öğretmenleri de eşlik etti.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda öğrenciler Mehmet Akif için dua etti.

Şahintepe Bilgievi’nden Özlem Savaş ile Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nden Didar Zeynep Aktaş İstiklal Marşı şiirini okudu. Sabahattin Zaim Üniversitesi’nden Prof. Dr. Recep Şentürk geçmişten bugüne öğrencilere Mehmet Akif Ersoy’u anlattı. Ziyarette bir selamlama konuşması yapan Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Mehmet Akif’in ve düşüncelerinin yeni nesile aktarılması için bu tür organizasyonların önemli olduğunu vurgulayarak, gençlerin bu bilince erişmesi için Başakşehir Belediyesi olarak yapılan çalışmaları anlattı. Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un 79. ölüm yıl dönümünde rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum. Ruhu şad olsun, dedi.

Program İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran’ın duası ile sona erdi. Ziyaret sonunda öğrencilere ve velilere sahlep ikramında bulunuldu.


Bilgievi öğrencileri Mehmet Akif’i andı ile Benzer Yazılar:

30 Aralık 2015 Saat : 8:53

Bilgievi öğrencileri Mehmet Akif’i andı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir