Bilgievleri’nde Yaz Okulu Heyecanı

Son Güncelleme: 23 Haziran 2016 - 2:05 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri yıl boyunca düzenlediği eğitim programlarına yaz sezonunda da devam ediyor. Bilgievleri’nde Yaz Okulu Heyecanı

Bilgievleri’nde Yaz okulu kapsamında ‘Temel Kur’an-ı Kerim Eğitimleri’ de başladı.

20 Haziran’da başlayan ve 19 Ağustos tarihine kadar devam edecek olan Bilgievleri Yaz Okulunda çocuklar yaz tatilini hem eğlenip hem de faydalı etkinliklerle değerlendiriyor. Manevi eğitimler, akıl oyunları, sinema seansları, değerlerle Ramazan gibi çeşitli yarışma ve turnuvalardan oluşan yaz okulları 7 Bilgievi’nde 2500 öğrenci ile yaz boyunca devam edecek.

Bilgievleri’nde Kur’an-ı Kerim’i Kolay Öğrenme

Bilgievleri yaz okulları kapsamında devam eden Kur’an-ı Kerim eğitimleri de büyük ilgi görüyor.20 Haziran-02 Temmuz tarihleri arasındaki 12 günlük programda Temel Kur’anı-ı Kerim’i öğrenme ile ilgili kapsamlı ve verimli bir eğitim programı hazırlandı.

Öğrenciler ders programlarında Kur’an-ı Kerim, İlmihal, Tecvid kuralları ve eğlenceli aktivitelerle kolay ezberleme yöntemlerini öğreniyorlar.

Kur’an-ı Kerim Eğitimlerinde iki saat Temel Kur’an-ı Kerim bir saatte dersleri pekiştirici etkinlikler yapılıyor. Profesyonel eğitmenler tarafından verilen derslerde sabah ve öğlen olmak üzere iki grup halinde gerçekleştiriliyor. Dersler Kur’an-ı Kerim bilgilerine göre, aynı seviyede kız ve erkek öğrencilerden oluşturulan 15 kişilik sınıflarda veriliyor. Hafta içi derslerde ter döken öğrenciler hafta sonu ise yorgunluklarını sosyal etkinlikler ile atıyor. Eğlenceli yarışmalar, geziler, kamplar, film izleme saatleri, sportif faaliyetlerin yanı sıra öğrenciler Bilgievleri sanat dersi öğretmenlerinin müzik dinletilerine de katılıyor.

Manevi değerlerde unutulmadı

Bilgievleri’nde çocuklara bilgi destek programlarının yanı sıra manevi değerlerimiz yeni nesillere aktarılıyor. Değerlerimizi, çocukları sıkmadan, yormadan onlara aktarabilmek için, eğlenceli aktiviteler, oyunlar ve yarışmalar düzenleniyor. Yaz okulları kapsamında düzenlenen aktiviteler ve eğitimler Ramazan Bayramına kadar devam edecek.

Yaz okulu programlarında ayrıca çocukların hızlı düşünebilme ve düzgün ifadeler kurabilmesine katkı sağlayacak kelime oyunları ve bilgi yarışmaları da düzenleniyor. Öğrenciler tam donanımlı bilgisayarlı dersliklerinde, gözetmen eşliğinde eğitici bilgisayar oyunları oynayarak eğlence ve bilgiyi bir arada bulabiliyor.

1.Dönem, 20 Haziran – 02 Temmuz ve 2. Dönem, 18 Temmuz – 19 Ağustos olmak üzere Bilgievleri Yaz Okulu Eğitim programı, iki ayrı dönem şeklinde gerçekleştirilecek.


Bilgievleri’nde Yaz Okulu Heyecanı ile Benzer Yazılar:

23 Haziran 2016 Saat : 2:05

Bilgievleri’nde Yaz Okulu Heyecanı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir