Bilgievlerinde yeni dönem başladı

Son Güncelleme: 15 Ekim 2016 - 1:01 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi’nin başarılı projelerinden Bilgievleri 2016-2017 eğitim öğretim yılına başladı. Her geçen gün artan öğrenci sayısı ve aile sıcaklığında verilen eğitimleri ile çocukların ikinci evi haline geldi. Bilgievleri bu dönemde de faaliyetlerine yoğun ve renkli etkinliklerle devam edecek.

Bilgievlerinde yeni dönem başladı

İlçe genelindeki 7 şubesiyle hizmet veren Başakşehir Belediyesi Bilgievlerinde yeni dönem başladı. Bilgievleri 30 bini aşkın üyesine alanında uzman eğitmenlerin eşliğinde ücretsiz eğitimler veriyor. 9.169 Başakşehirli öğrenciyi mezun eden kurumda şimdiye kadar 32.700 çocuk bilgivi bünyesinde geziler, piknik ve çeşitli turnuvalara katıldı. Bilgievi bünyesindeki sosyal ve kültürel kulüplerine devam eden öğrenci sayısı ise 24.676.

Öğrenciler sene boyunca bilgievlerinde okula yardımcı etüt dersleri ile birlikte tiyatro, bilgisayar, satranç, müzik, ebru, şiir-diksiyon gibi atölyelerde profesyonel eğitimler alırken, bireysel ve sosyal gelişimler de kazanıyor. Özellikle müzik ve tiyatro atölyelerine yoğun ilgi gösteren öğrenciler keyifli vakit geçiriyorlar.

Müzik Kulüplerinde Gitar, Keman, Bağlama, Ney, Piyano eğitimi veren Bilgievleri, 8-14 yaş grubu ilköğretim çağı öğrencilerine okul harici zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri ve onlar için bilgiye ulaşma, kendini geliştirme imkânını sağlamak, bilgisayar ve internete ulaşma fırsatı olmayan çocuklara bu imkânı vererek tüm hizmetleri ücretsiz olarak sunuyor.

Teog Hazırlık Kursları

Öğrenciler Şahintepe, Güvercintepe, Akif İnan ve Altınşehir Bilgievleri’nde yıl boyunca gördükleri Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Tarih ve İngilizce dersleri yanında çeşitli eğitimler ve seminerler alarak sınavlara hazırlanıyor.

Hem öğretiyor, hem eğlendiriyor

Bilgievleri, Sosyal Kulüp faaliyetleri ile öğrencilere grubun parçası olma, grubunu temsil etme ve yönetme kabiliyetlerini artırmaya yardımcı olmak ve yeteneklerini keşfedip, stres atarak eğlenceli bilgi edinmelerine olanak sağlamayı amaçlıyor. Öğrenciler hem özgüven kazanıyor hem de ilgi ve becerilerine göre yeni alanları seçme fırsatı elde ediyorlar. Eğitici Kulüpler arasında Tiyatro Kulübü, Siyer Kulübü, Resim Kulübü, Ebru Kulübü, Kaligrafi Kulübü, Satranç Kulübü, İzcilik Kulübü, Oyun Kulübü, Film Kulübü, Becerikli Ellerim Kulübü bulunuyor.

Öğrencilerde velilerde memnun

Hülya Sevim (Veli) : “Bilgievine gelen iki çocuğum var ve bilgievinden gayet memnunuz. Çocuklarımızda okuma kulübünde, tiyatroda, siyerde, bilgisayar laboratuarında çok eğleniyorlar ve severek geliyorlar. Kızım evde kitap okumayı pek sevmiyordu ama bilgievine gelince buradaki çocuklarla birlikte okuduğu zaman, kitap okumayı sevmeye başladı. Büyük kızım da siyer kulübüne katıldı. Siyerin okuldaki başarısına ve derse katılımına etkisi çok oldu.”

Ezel Sevim (Öğrenci): “Üçüncü sınıfa gidiyorum ve ikinci sınıftan beri bilgievine geliyorum. Bilgievi’nde resim, tiyatro, kitap okuma gibi etkinliklere katılıyorum. Bilgievine gelmeden önce evde çok sıkılıyordum. Burada çok arkadaşım oldu onlarla oyunlar oynuyoruz, bilgisayar laboratuvarına gidiyoruz, ödevlerimizi yapıyoruz. Bilgievine gelmeyi çok seviyorum.”

Nagihan Bayramoğlu (Veli): “Başakşehir ’de bilgievi olduğu için çok mutluyuz. Kızım iki senedir bilgievinde ki etkinliklere katılıyor ve haftanın dört günü buraya geliyoruz. Kızım bilgievine gelmeden önce çok çekingendi ve derslere katılmıyordu. Bilgievine gelmeye başladıktan sonra okuma kulübünde kitap okuyorlar, oyun oynuyorlar. Öğretmenleri onlara sorular soruyor onlarda parmak kaldırarak aralarında diyaloglar kuruyorlar bu şekilde kızım okuldaki derslerine katılmaya, çekinmeden sorulara cevap vermeye başladı. Bilgievinden çok memnunuz iyi ki var, iyi ki yararlanabiliyoruz.”

Azra Bayramoğlu (Öğrenci): “Bilgievine gelmekten çok mutluyum ve öğretmenlerimi çok seviyorum. Bilgievindeki kulüplere katılmak çok eğlenceli. Burada çok arkadaşım oldu okuldaki arkadaşlarım da bilgievine gelmeyi çok seviyorlar. Bilgievinin okuldaki derslere katılımımın artmasında çok etkili oldu.”

Elif Reyhan Turan (Öğrenci): “İki üç senedir bilgievine geliyorum. Bilgisayar kursuna gidiyorum, izciliğe gidiyorum. Buradaki dersler çok eğlenceli geçiyor, oyunlar oynayarak öğreniyoruz. Bilgievinde yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum.”

Kaan Sarıman (Öğrenci): “Bilgievine ilk kez geldim. Bilgievinde yeni arkadaşlar edindim. Burada resim çiziyoruz, ders işliyoruz. Burada kulüplere katıldığım için çok mutluyum.”

Ela Uslu (Öğrenci): Üç senedir bilgievine geliyorum. Derslerde çok eğleniyorum. Bilgievinde resim, bilgisayar ve izcilik kulübüne gidiyorum; dersler çok güzel geçiyor. Aynı zamanda siyer kulübüne de gidiyorum orada çok eğlenceli şeyler oluyor. Hz. Muhammed (S.A.V) hayatını öğreniyoruz, burada olmak bana çok keyif veriyor.”


Bilgievlerinde yeni dönem başladı ile Benzer Yazılar:

15 Ekim 2016 Saat : 1:01

Bilgievlerinde yeni dönem başladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir