Bisikleti park et yaygınlaşıyor

Son Güncelleme: 31 Mayıs 2016 - 6:58 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İspark, İstanbulluları teşvik etmek için ve trafiği bir nebze rahatlatmak içim kent genelinde bisiklet parklarını yaygınlaştırıyor

Bisikleti park et yaygınlaşıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK, kent genelinde açık otoparklar başta olmak üzere uygun yaşam alanlarında ve metro istasyonlarında ücretsiz bisiklet parklarını yaygınlaştırıyor.

İBB, özellikle kısa mesafelerde otomobile binmek yerine sağlıklı bir yaşam için İstanbulluları pedal çevirmeye teşvik amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Bu amaçla projeler geliştiren İSPARK, kent içi ulaşımda ekolojik, ekonomik, psikolojik ve doğal yaşama uygun olan bisiklet kullanımını teşvik etmek kent genelindeki otoparklarında “Bisiklet Park” alanları oluşturuyor.
16 ilçede 148 noktada 982 bisiklet kapasitesine sahip ücretsiz bisiklet parkları, vatandaşların hizmetine sunuldu. Bu sayının dünya standartlarına seviyesine yükseltilmesi farklı merkezlerde çalışmalar sürüyor.

BİSİKLETLİLERE KOLAYLIK
Özellikle metro istasyonlarındaki ücretsiz park alanlarına bisikletlerini bırakan sürücülere kolaylık sağlanıyor. Evlerinden bisikletleriyle metroya gelen vatandaşlar bisikletlerini bu alana bırakarak istedikleri güzergâha gidebiliyor. Dönüşte ise yine yollarına bisikletle devam ederek hem trafiğe girmiyor hem de spor yapıyor.


Bisikleti park et yaygınlaşıyor ile Benzer Yazılar:

31 Mayıs 2016 Saat : 6:58

Bisikleti park et yaygınlaşıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir