Boğaziçi Üniversitesi Türkiye’nin En İyisi

Son Güncelleme: 27 Ekim 2017 - 2:58 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Boğaziçi Üniversitesi US News & World Report’un hazırladığı ‘’Dünyanın En İyi Üniversiteleri’’ sıralamasında, 200 üniversite arasında yer alan tek Türk üniversitesi oldu. US News & World Report, 25’de dünyanın en iyi üniversitelerini açıkladı. Boğaziçi Üniversitesi küresel sıralamada 190. olurken 58.3 skoruyla bu yılki araştırmada da Türkiye’nin en iyi üniversitesi seçildi.

Boğaziçi Üniversitesi Türkiye'nin En İyisi

Boğaziçi Fizik biliminde dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında

Asya üniversiteleri arasında 22. olarak sıralanan Boğaziçi Üniversitesi, dünyadan 600 üniversitenin değerlendirmeye alındığı Fizik alanında 49., Mühendislik alanında ise dünyanın en iyi 226’cı üniversitesi olarak derecelendirildi.

US News & World Report Fizik kategorisinde sıralamayı, klasik ve modern teoriler konusundaki uluslararası bilimsel dergilere yayınlanan, maddenin ve enerjinin özellikleri ve etkileşimleri, Galilerelativitesi, termodinamiği ve Newton’un hareket yasaları üzerine yapılan klasik araştırmalar, kuantum mekaniği ve Einstein’ın göreliliğine ilişkin modern araştırmalara kadar geniş konu başlıklarındaki yayınlanan makaleleri ve makalelerde uluslararası alıntıları dikkate alarak belirliyor.

Yapılan sıralamada kullanılan 12 değerlendirme ölçütü şöyle: Global araştırma saygınlığı (%12.5), bölgesel araştırma saygınlığı (%12.5), yayınlar(%10), kitaplar (%2.5), konferans bildirileri (%2.5), normalize edilmiş atıf etkisi (%10), toplam atıflar (%7.5), en çok atıf alanlar arasında %10’a giren yayın sayısı(%12.5), en çok atıf alanlar arasında %10’a giren yayın oranı (%10), uluslararası işbirlikleri (%10), en çok atıf alanlar arasında %1’e giren yayın sayısı (%5) ve en çok atıf alanlar arasında %1’a giren yayın oranı (%5) .


İlginizi Çekebilecek Diğer Linkler:

Boğaziçi Üniversitesi Türkiye’nin En İyisi ile Benzer Yazılar:

27 Ekim 2017 Saat : 2:58

Boğaziçi Üniversitesi Türkiye’nin En İyisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir