Boğaziçi ve FSM Köprülerine Onarım Hazırlığı

Son Güncelleme: 16 Ağustos 2013 - 8:45 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine büyük onarım ve yapısal takviye yapılacak.. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün, ihale tarihini 5 Eylül olarak belirlemesine, anamuhalefetten tepki geldi. Boğaziçi ve FSM Köprülerine Onarım Hazırlığı

CHP İstanbul milletvekili Umut Oran, Meclis’e verdiği önergesinde, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a, “Neden okullar kapalıyken onarım yapılmadı? İstanbullulara yine tatile gidin mi diyeceksiniz?” diye sordu.. Bakanlıktan yapılan açıklamada ise, “bakımın, okulların tatil olduğu dönemde yapılmasının planlandığı” belirtildi..
İstanbul Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde büyük onarım yapılacak. Karayolları Genel Müdürlüğü, her iki köprünün onarım ve yapısal takviye çalışması için 540 günlük süre belirledi.

5 Eylül’da yapılacak ihaleye teklifler, anahtar teslimi götürü bedel usulüne göre verilecek. İki veya daha fazla kuruluş ortaklık yaparak, ihale için teklif veremeyecek.

İhale takvimine tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle meclise soru önergesi verdi. 18 Haziran 2012’de köprülerin bakım amacıyla dönüşümlü kapatıldığını ve milyonlarca vatandaşın mağdur olduğunu hatırlatan CHP’li Oran; ihalenin, neden okullar kapalı iken yapılmadığını sordu.

Oran, önergesinde Bakan Yıldırım’ın şu sorulara da yanıt vermesini istedi..
“Vatandaşların geçen yıl mağdur olmasına yol açan sorunların yaşamaması için hangi önlemleri alacaksınız? O önlemler içinde geçen yıl dile getirdiğiniz ‘İstanbulluların tatile gitmesi’ de yer alacak mı?”

Önergenin ardından Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada ise; bakım çalışmalarının, okulların kapalı olduğu ve trafik akışının yoğun bulunmadığı bir zaman diliminde yapılmasının planlandığı belirtildi.. Açıklamada, “Boğaziçi Köprüsü’ndeki bakım-onarım çalışmaları sırasında köprünün kontrollü olarak trafiğe açık olacağı” da bildirildi.kanalb


Boğaziçi ve FSM Köprülerine Onarım Hazırlığı ile Benzer Yazılar:

16 Ağustos 2013 Saat : 8:45

Boğaziçi ve FSM Köprülerine Onarım Hazırlığı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir