Çınar Koleji’nde Bilim Şenliği

Son Güncelleme: 7 Haziran 2014 - 12:22 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Çınar Koleji Fen Zümresi tarafından organize edilen ve okul genelinde Anadolu-Fen Lisesi ve İlkokul öğrencilerinin hazırlamış olduğu projeler yoğun bir katılımın olduğu etkinlikle ile sergilendi.

Çınar Koleji'nde Bilim Şenliği

Adına yakışır bir şekilde şenlik havasında geçen bu etkinlikte, öğrencilerimizin hazırlamış olduğu çeşitli bilimsel maketler, deneyler ve projeler Fizik ve Biyoloji stantlarında sergilenirken; Fen Lisesi laboratuvarında köpüren büyü, amonyak fıskiyesi, kuru buz, alev deneyi, kimyacının kibriti gibi Kimya deneyleri ile sergiyi ziyaret eden öğrenci ve yöneticilere keyifli dakikalar yaşatıldı. Ayrıca Biyoloji öğretmenlerimizin kontrolünde görevli öğrencilerimiz, ziyaretçilerimizin kan gruplarını tayin edip, tansiyonlarını ölçtüler ve etkinliğe değişik bir hava kattılar.

Yıl içerisinde çeşitli yarışmalarda boy gösteren projeler, sorumlu öğrencilerin titizlikle hazırlanmış oldukları posterler ile panolarda ziyaretçilere detaylı sunumlar ile aktarıldı. Özellikle Lise Müdürümüz Mustafa Tezcan, ziyareti sırasında yapılan projelerin önemini vurgulayarak, bu posterlerin okulun görünür bölgelerine asılıp herkesin bilgilenmesi gerekliliğini vurguladı.kayasehiristanbul.net
Türk Beyin Takımı’nın açmış olduğu stant ile çeşitli akıl oyunları sunularak, öğrencilerin kendilerini sınaması sağlandı. İlk başta dikkat çekmeyen bu stant ilerleyen dakikalarda yoğun bir ilgi ile karşılaştı.

Etkinlik bilim ile alakalı da olsa yardımı unutmaz Çınar… Bu nedenle de lise öğrencilerimiz, büyük bir özveriyle hazırlamış oldukları yiyecekleri bir kermes ile satışa sundular ve toplanan gelirlerin ilgili kuruluşlara iletilmesini sağladılar.

Sonuç olarak günün sonunda herkesin beğenisini kazanan bu etkinlik, ileriki yıllarda Çınar Kolejinde geleneksel bir hale getirilebilir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.


Çınar Koleji’nde Bilim Şenliği ile Benzer Yazılar:

7 Haziran 2014 Saat : 12:22

Çınar Koleji’nde Bilim Şenliği Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir