CNR İstanbul Emlak Zirvesi Düzenlendi - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

CNR İstanbul Emlak Zirvesi Düzenlendi

TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, “Elimizdeki güçlü argümanlarla Türkiye’ye yatırım zamanı olduğunu yabancı yatırımcılara iyi anlatmalıyız.

Buna bakmak ister misiniz.
CNR İstanbul Emlak Zirvesi Düzenlendi
Son Güncelleme :

17 Kasım 2016 - 21:06

tanıtım ekle

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, “Elimizdeki güçlü argümanlarla Türkiye’ye yatırım zamanı olduğunu yabancı yatırımcılara iyi anlatmalıyız. CNR İstanbul Emlak ZirvesiBölgenin en güvenilir ülkesi olarak bu coğrafya bir fırsatlar ülkesidir.” dedi. CNR EXPO’da bugün kapılarını ziyarete açan “4. Emlak Yatırım Projeleri ve Finansmanı Fuarı” kapsamında “CNR İstanbul Emlak Zirvesi” düzenlendi. Zirvenin “Şimdi, Türkiye’ye Yatırım Zamanı” başlıklı ilk oturumunda konuşan Özçelik, bugün başlayan fuarın, yeni yatırımlara kapılar açacağını söyledi.

TOKİ’nin Türkiye dört bir yanında hayata geçirdiği toplu konut projeleri hakkında rakamlar veren Özçelik, bu konutların yanı sıra hastaneden üniversiteye, ticaret merkezinden sanayi sitelerine kadar farklı alanlarda yapılar inşa ettiklerini anlattı. Özçelik, Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşların güvenli yapılarda yaşamaları için ortak bir çaba içinde olduklarını bildirdi. Türkiye’de yılda 700 bin konut inşa edildiğini ifade eden Özçelik, bunların yüzde 90’ını inşaat ve gayrimenkul için büyük önem içeren özel sektörün yaptığını aktardı.

Özçelik,Türkiye’de inşaat ve konut sektörünün itici bir güç oluşturduğuna dikkat çekerek, “Elimizdeki güçlü argümanlarla Türkiye’ye yatırım zamanı olduğunu yabancı yatırımcılara iyi anlatmalıyız. Bölgenin en güvenilir ülkesi olarak bu coğrafya bir fırsatlar ülkesidir.” diye konuştu. CNR İstanbul Emlak Zirvesi

Türkiye’nin yatırım potansiyeline değinen Özçelik, fuarın yabancı yatırımcıların sektörü değerlendirmesine vesile olacağını sözlerine ekledi.

– “Bizim fırsatlarımız yabancılardan aşağı değil”

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, konut ve gayrimenkulün halk arasında en çok sevilen yatırım aracı olduğunu belirterek, Türkiye’nin son dönemde büyük gayrimenkul projeleri ile tanıştığını söyledi.

Durbakayım, Türkiye’nin çok büyüdüğünü ve çok sayıda projenin hayata geçirildiğini kaydederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bunları burada belli stantlarda tüketiciye, yabancıya sunuyoruz. Bizim burada imkanlarımız hiçbir zaman yabancının fuarlarından aşağı değil. İmkanlarımız geniş, ürünümüz iyi. Yeter ki bizim satış politikalarımız yabancının beklentilerini yerine getiriyor olsun. Bizlerin bir inşaata başladığı ilk noktadan, kazmayı vurana kadar geçen sürede bir sürü şartlar değişiyor. Kriterlerimizi yabancılara uydurmalıyız. Önümüzdeki günlerde inşallah hükümetimiz bununla ilgili tedbirleri alacaktır. Yabancı da Türkiye’ye yatırım yapmaya istekli, satış rakamlarımızı çok yukarılara taşıyacağız.”

– “Fuara yabancı yatırımcı gelmesi için çok çalıştık”

CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, uluslararası katılımcı ve dinleyicilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, yabancı yatırımcıların Türkiye’de daha fazla yatırım yapmaları için tüm olanaklarını kullandıklarını ve 6 ay boyunca gece gündüz bu fuar için çalıştıklarını söyledi.

Tüm Orta Doğu ülkelerinde, Rusya ve İran’da sektörün ileri gelenlerini tek tek gezdiklerini dile getiren Şenel, onların uçak masraflarına kadar tüm masraflarını karşıladıklarını ve bu fuarda ağırladıklarını anlattı.

Şenel, “Buraya gelen yabancıların yüzde 90’ı buradan bir şeyler satın almak için geldiler. Fuar 20 bin metrekare alanda gerçekleştiriliyor.” dedi.

– “Dönüşümle sadece konut yapmıyoruz”

Zirvenin, “Dönüşüm ve Akıllı Şehir” başlıklı ikinci oturumunda konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı’nda yürüttükleri kentsel dönüşüm projesinin ayrıntılarını katılımcılarla paylaştı.

Okmeydanı’nın tipik olarak bir gecekondu bölgesinin dönüşümünün örneği olduğunu dile getiren Demircan, “Burada sadece konut yapmıyoruz. İnsanlara ciddi bir yaşam alanı sunuyoruz. Binalarımızı sanayi devriminden öncesi ve sonrası binalardan ilham alarak modern malzeme ile inşa ediyoruz.” dedi.

Demircan, Okmeydanı Projesinde ada ada insanlarla karşılıklı anlaşma aşamasında olduklarını kaydederek, “2019 yılında bitirmeyi planlıyoruz. Tarlabaşı Projesi de Emek Sinemasında olduğu gibi, parselasyonu iç cephede tutup dış cepheyi koruyarak inşa ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Buna bakmak ister misiniz..

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.