Depreme Hazır Türkiye’yi Hep Birlikte İnşa Edeceğiz

Son Güncelleme: 13 Ağustos 2017 - 6:17 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Depreme Hazır Türkiye’yi Hep Birlikte İnşa Edeceğiz
0 Paylaşımlar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümde gelinen son durumu değerlendirmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen bir toplantıya katıldı.

Depreme Hazır Türkiye’yi Hep Birlikte İnşa Edeceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan bir toplantıda masaya yatırdı. Bakan Özhaseki başkanlığındaki toplantıda başta Fikirtepe olmak üzere kentsel dönüşüm çalışmaları detaylı olarak ele alındı.

Toplantıda depreme karşı alınması gereken önlemlere değinen Bakan Özhaseki, depremlerden çıkarılan acı derslerin tekrar yaşanmaması için bakanlık olarak sürdürülen çalışmalara hız verdiklerini belirtti. Özhaseki, “Her yıl 500 bin konutu dönüştürerek mevcut sağlıksız yapıları yeniliyoruz. Bakanlık olarak yerel yönetimlerimize kentsel dönüşüm finansmanının sağlanması ve yasal mevzuatın hazırlanması noktasında çalışmalar yaptık. Depremlere hazır Türkiye’yi yerel yönetimlerimiz ve vatandaşlarımızın işbirliğinde hep birlikte inşa edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ile bakanlık ve belediye yetkilileri de hazır bulundu.


Depreme Hazır Türkiye’yi Hep Birlikte İnşa Edeceğiz ile Benzer Yazılar:

13 Ağustos 2017 Saat : 6:17

Depreme Hazır Türkiye’yi Hep Birlikte İnşa Edeceğiz Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir