Diriliş Ertuğrul final tarihi belli oldu

Son Güncelleme: 29 Mayıs 2018 - 9:26 0 Yorum Yazar:

55 Paylaşımlar

TRT 1’in fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul’un son bölümünde Ertuğrul’un Ögeday Han’a biat ettiği görüldü. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Han’ın hayatını konu alan Diriliş Ertuğrul dizisi final yapmaya hazırlanıyor. Peki Diriliş Ertuğrul ne zaman final yapacak?

Diriliş Ertuğrul final tarihi belli oldu

Çarşamba akşamları milyonları ekrana kilitleyen Diriliş Ertuğrul son böümü olan 119.böümde de yine reyting rekorları kırdı. TRT 1’in fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul’da son bölümünde, Sultan Gıyasettin’in verdiği vazife nedeniyle ezeli düşmanı Noyan’la yan yana gelen Ertuğrul, sonunda Ögeday Han’ın huzuruna çıktı. Yanında getirdiği heybeyin içindeki Sultan Gıyasettin’ın kanıyla mühürlediği sulh anlaşmasını Han’a veren Ertuğrul hayranlarını şoke edecek bir konuşma yaptı ve Ögeday Han’a biat ettiğini açıkladı. Diriliş Ertuğrul 120. bölüm fragmanı yine dopdolu olacak.

Moğolların içerisindeki itaatsiz ve başıbozuk askerlerin Ögeday’ın kuyusunu kazmasıdır. Ögeday Han’a biat etttiğini söyleyen Ertuğrul’u sıkı bir imtihan bekliyor. Noyan “Ertuğrul’un sözlerine kani olmamız için oğullarından birini bize rehin olarak vermeliler” Ertuğrul “Böyle zorlu bir cenkte dökülecek kanın elbet bir karşılığı olmalıdır” sözlerine karşılık Ögeday Han ”Seni Selçuklu Sultanı yapcam” der.

DİRİİŞ ERTUĞRUL NE ZAMAN FİNAL YAPACAK?

Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, Ertuğrul’un ardından Osman’ın hikayesini anlatmak istediğini belirterek, “Diriliş Ertuğrul, Osman’a doğru ilerleyecek. En büyük hayallerimden bir tanesi Diriliş Osman’ı yapmak” dedi. Mehmet Bozdağ Diriliş Ertuğrul dizisinin sezon finalin 7 Haziran’da olacağını belirterek,”Dizinin kesin finaliyle ilgili bir malumat yok. Daha ben de tam karar vermiş değilim. Ama yavaş yavaş Diriliş Ertuğrul, Osman’a doğru ilerleyecek. En büyük hayallerimden bir tanesi Diriliş Osman‘ı yapmak. Ertuğrul’dan sonra Osmangazi’nin hikayesini anlatmak. Çalışıyorum, şu anda okumalar devam ediyor. Coğrafi geziler yapacağız bu yazın. Bu bölgeleri tamamıyla gezeceğiz. Niyet olursa Ertuğrul’dan daha büyük bir proje Diriliş Osman doğacak. Dizinin finali Bilecik’te olabilir bilmiyorum ama belki Diriliş Osman veya Ertuğrul’un finalini burada oyuncularla beraber, seyirciyle beraber izleyebiliriz” şeklinde konuştu.


Diriliş Ertuğrul final tarihi belli oldu ile Benzer Yazılar:

29 Mayıs 2018 Saat : 9:26

Diriliş Ertuğrul final tarihi belli oldu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir