Diriliş Ertuğrul Seti Cavit Çetin Güner

Son Güncelleme: 17 Mart 2016 - 8:51 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Diriliş Ertuğrul setinde Cengiz Coşkun’un ardından Ertuğrul’un bir diğer Alp’i Doğan Bey’i oynayan Cavit Çetin Güner’le sohbet ediyoruz.Diriliş Ertuğrul Seti Cavit Çetin Güner

Öncelikle ikici sezonunuz hayırlı olsun. Hemen sorayım sette hayat nasıl geçiyor?
Cavit Çetin Güner (Doğan Bey): Güzel geçiyor. Biz burada yaşıyoruz zaten. Başka türlü bir hayat düşünemiyoruz.

Az önce Cengiz Bey’e de sordum size de sorayım. Türk Tarihinin en önemli şahsiyetlerinden biri olan Ertuğrul’un Alperenlerini canlandırıyorsunuz. Bu nasıl bir duygu uyandırıyor sizde?
Cavit Çetin Güner (Doğan Bey): Bu dönem klasik eğitimimizde çok üzerine basılan bir dönem değil aslında. Osmanlı’nın kuruluşunu Osman Bey olarak algılıyoruz. Ertuğrul Gazi’nin kurduğu temeli çoğumuz bilmiyorduk.

Ertuğrul Gazi’nin kahramanlıkları üzerine kurulmuş bir Osmanlı devleti var. Ertuğrul Gazi olmasa Osman Gazi’de Osmanlı Devleti ’de olmazdı. O anlamda çok ağır bir yük bu.

Tabiki bizden fazla Engin Altan’ın üzerinde sorumluluk var. Bizim karakterlerimiz de o dönemde yaşamış gerçek karakterler. Onlarında tabiki kahramanlıkları var. Ama bizim karakteri üzerine kurduğumuz damar Ertuğrul’un izinden gitmek. O gel dediğinde nereye, ne zaman diye sormadan gitmek.

Fiziksel olarak set şartları sizi zorluyor mu?
Cavit Çetin Güner (Doğan Bey): Biz bütün Alpler’in birer spor geçmişi var. O olmak zorunda çünkü rol kondisyon gerektiriyor. Ayrıca geçen sezon da bu sezonda eğitimler almaya devam ediyoruz. Çekimlere devam ettiğimiz sürece de spor yapmaya devam ediyoruz.

O yüzden hepimiz bu işlere yatkınız ve yapabiliyoruz. Arada küçük sakatlıklar olabiliyor. Mesela ben geçen sezon hazırlık aşamasında attan düştüm. Çapraz bağlarımı kopardım. Ama hemen toparlayıp sete katıldım.

Geçen sezonu göz önüne alırsak en beğendiğiniz sahneniz hangisiydi?
Cavit Çetin Güner (Doğan Bey): Biz hazırlık aşamasında itibaren Bamsı, Turgut, Doğan ve Ertuğrul birlik olduk. Bizim dördümüzün birlikte olduğumuz sahnelerde çok eğleniyoruz. Bir ara Turgut (Cengiz Coşkun) Haçlılara esir düşmüştü. O sıralar canımız çok sıkılıyordu.

Bir arada olduğumuz ve didişmelerimizin olduğu anlar ardından gelen kucaklaşmalarımız gerçekten içimizden gelen anlar oluyor.

Diriliş Ertuğrul Setini Ziyaret Ettik Röportajlar

Dışarıda nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Cavit Çetin Güner (Doğan Bey): Bir buçuk metre Alp mi olur diyorlar. (Kahkahalar) Benim boyla ilgili bir sıkıntım var. Dışarda “Bir dakika sen o musun” gibi durumlar oluyor. Onun dışında tepkiler güzel. Türkiye’de önde gelen bir iş yapıyoruz. Ve bununla da gurur duyuyoruz.

Diriliş Ertuğrul setinde bir günümüz bu şekilde geçti. Elbette ki ekipte daha sohbet edemediğimiz pek çok oyuncu kaldı. Onları da unutmadık. Ama bir güne ancak bu kadar sohbet sığdırabildim.
En kısa zamanda Diriliş Ertuğrul setini tekrar ziyaret edip yeni sohbetler gerçekleştireceğim.

 


Diriliş Ertuğrul Seti Cavit Çetin Güner ile Benzer Yazılar:

17 Mart 2016 Saat : 8:51

Diriliş Ertuğrul Seti Cavit Çetin Güner Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir