Diriliş Ertuğrul Seti Didem Balçın

Son Güncelleme: 17 Mart 2016 - 7:33 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Ziyaret ettiğimiz Diriliş Ertuğrul Setinde Didem Balçın nami diğer Selcan Hatun bize vakit ayırdığı için çok teşekkür ederiz.

Diriliş Ertuğrul Seti Didem Balçın

Dizinin en ilginç karakterlerinden birini oynayan Selcan hatun için ne kötü diyebiliriz nede iyi diyebiliriz. Sanırım en doğru tanımlama Kayı obasının en hırslı kadını.
Didem Balçın (Selcan Hatun): Evet hırs bir karakter özelliğiyse Selcan hırslı ve güçlü bir karakter. İlk sezonda izlediğimiz Selcan hırslarına yenik düşmüş bir kadındı. Hırslarıyla hareket ettiği için de düştüğü durumlara razı gelmek zorunda kaldı. Ve sonunda içinde bulunduğu durumun farkına vardı. Aslına bakarsanız dizimizin hikâyesi 13. Yüzyılda geçse de çok gerçek bir dizi Diriliş. Gerçekleri anlatan bir dizi.

Hırslar her zaman bizi yıkabilecek ve kurbanı olabileceğimiz şeyler. Selcan da bunu gösterdi bizlere. Hırslarını güçlü olmaya, doğru yolda gitmeye harcayacağına, yanlış kararlar verdi. İnsanların kötülükleri üzerinden ilerledi. O yüzden de yalnız kaldı. Bu sebeple ilk sezona kötü bir karakter olarak damgasını vurdu. Neyseki sezon sonunda yaptıklarının farkına vardı. Tövbe etti. Bundan sonra da yine hırslı bir karakter olarak devam edecek. Fakat artık hırslarını ne yönde ve kime doğru kullanacağını bilerek hareket edecek. Biz yine Selcan’ın hırslarını göreceğiz ama bu kez doğru adrese gidecek.

Sette yaşam nasıl geçiyor? Zorlanıyor musunuz?
Didem Balçın (Selcan Hatun): Bu güne kadar çok fazla sette çalıştım. Burası çalıştığım en zor ama çalışması en kolay set. Çekilmesi en zor ama set şartları bakımından en kolay projem Diriliş Ertuğrul oldu. Metin Günay ve İkinci Yönetmenimiz Hakan (Arslan) hoca inanılmaz derecede sistemli çalışan yönetmenler. Bir yönetmen iyi bir dünya kurmalı. Metin hoca çok mükemmel bir dünya kurdu burada.

Tabiki yapımcımız Mehmet Bozdağ’da bunun olması için her türlü imkânı sağladı. Burada o kadar iyi bir dünya kuruldu ki dizi tatile girip gittikten sonra geri döndüğümüzde her şey aynı kaldığı yerden devam etti. Sette tüm çalışanlar bu işe sanki kendi çocuğuymuş gibi özen gösteriyor. Burada bizler geç saatlere kadar çalışmıyoruz. Yorucu ve yıpratıcı set koşullarında çalışmıyoruz. Tabiki teknik ekip biz oyunculardan çok daha fazla efor sarf ediyor. Her zaman söylüyorum bu dizide oynayan her oyuncudan daha fazla teknik ekibin emeği var. Ve takdir edilmesi gereken de onların emeği. Burada yapılan her şeyde onların emeği var. Biz oyunculara kanasa sadece rolü iyi oynamak.

 

Sosyal medyayla aranız nasıl?
Didem Balçın (Selcan Hatun): Fena değil hepsinde yokum ama ilgileniyorum.

Oradaki tepkiler nasıl?
Didem Balçın (Selcan Hatun): Selcan Hatuna yapılan tepkiler hoşuma gidiyor ama bazen izleyici Selcan Hatun’dan kayıp Didem Balçın olarak bana tepkide bulunabiliyor. Öyle anlarda biraz arada kalıyorum. Bu çok ince bir çizgi çünkü. Bazen bu sebeple üzüldüğüm oluyordu. Ama genel olarak gelen tepkilere mutlu oluyorum.

Hatta size bir anımı anlatayım. Sosyal medyada dolaşan bir videoyu gördüm. 12 yaşında bir çocuk çekmiş. Videoda Selcan Hatun için oldukça hınçlı sözler söylüyordu. Bende bu çocuğa bir video çektim. Videoda “Merhaba ben Selcan Hatunu canlandıran Didem Balçın, sen Selcan’a sinirleniyorsun ama ben öyle biri değilim” dedim.
Sonrasında bu kardeşimiz bana cevap yazdı. “Ablacığım çok teşekkür ederim. Ama ben o Selcan’dan Nefret ediyorum, madem sen oynuyorsun onu birazcık iyi yapar mısın?” dedi.

Ratingleri takip ediyor musunuz?
Didem Balçın (Selcan Hatun): dizinin ratinglerini takip ediyorum. Ama genel anlamda ratingleri takip etmiyorum. Eskiden daha sıkı takip ediyordum. Şimdilerde takip ettiğim dizilerin ratinglerine zaman zaman bakıyorum. Ama kendi dizimizin ratingerini ise yayın saatinden ratingler yayınlanıncaya kadar büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum. Hatta gece uyuyamıyorum bile. Ve bu sadece birinci bölüm için değil 26 bölümdür bu durum aynı.

Diriliş Ertuğrul Setini Ziyaret Ettik Röportajlar

Dizi geçen sezon hep birinci oldu. Memnun musunuz bu durumdan?
Didem Balçın (Selcan Hatun): Sizce (Gülümsemeler) Öyle bir şey oluyor ki, bir emek veriyorsunuz. Ratingde onun imzası gibi oluyor. Okulda Teşekkür, takdir almak gibi bir durum bu. Ben çok heyecanlanıyorum. Herkesten önce öğrenip herkese haber veriyorum. Hatta kendime has totemlerim bile var. Ratingler açıklanana kadar telefonumu açmıyorum. Öğrenir öğrenmez herkese mesaj atıp haber veriyorum.

Son olarak hayalleriniz sorayım bundan sonrası için kariyerinizde ne gibi hayalleriniz var?
Didem Balçın (Selcan Hatun): Böyle bir projede yer almak çıtayı yükseltmek gibi bir şey oluyor. Ama bir oyuncu olarak şöyle ya da böyle bir rolde oynayayım demek gibi bir derdim yok. Ben her rolde her projede rol alabilirim. Sadece içime sinmesi ve beni heyecanlandırması yeter. Ama tek bir amacım var her zaman daha iyisini yapabilmek ve her yaptığım işten iyi ki yaptım diye çıkabilmek.

 

 


Diriliş Ertuğrul Seti Didem Balçın ile Benzer Yazılar:

17 Mart 2016 Saat : 7:33

Diriliş Ertuğrul Seti Didem Balçın Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir