Diriliş Ertuğrul Setini Esra Bilgiç

Son Güncelleme: 17 Mart 2016 - 8:21 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Diriliş Ertuğrul Setinde sohbetimiz Halime Sultan ile yanı Esra Bilgiç ile devam ediyor. Osman beyin annesini oynayan, Esra Bilgiç’in bize vakit ayırmasından dolayı teşekkür ederiz.

Diriliş Ertuğrul Setini Esra Bilgiç

İlk profesyonel oyunculuk deneyiminiz ve çok büyük bir dizide başrollerden birini üstleniyorsunuz. Türk toplumunun temel taşlarından biri olan bir kadını canlandırmak nasıl bir his?
Esra Bilgiç (Halime Sultan): Çok kutsal bir şey. Çok şey öğreniyorum. Benim için çok önemli bir durum bu. Ayrıca sadece benim için değil birçok insan için de çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ben bu projeye başlayana kadar Halime Sultan’ın kim olduğunu ve nasıl biri olduğunu bilmiyordum. Ertuğrul gazi için ne kadar önemli biri olduğunu bilmiyordum. Halime Sultan inanılmaz bir kadın ve Ertuğrul Bey onu asla yanından ayırmıyor.

Bu kadar değer verildiğini görmek çok güzel bir şey. Benim içinde bu rolü oynamak kutsal bir görev. Karakter çok değerli ve bu karakteri oynamak benim için de inanılmaz bir zevk. Ayrıca bu role yakıştırılmak ta çok güzel. Halime Sultan’ı oynuyorsunuz ve insanlar dış görünüşünüzden sizin o rolü oynayabileceğinizi düşünüyorlar. Çok gurur verici bir durum bu.

Toplumumuz erkek egemen görünmesine rağmen aslında kadın bizim için her zaman daha önemli ve değerlidir.
Esra Bilgiç (Halime Sultan): Ben öyle bir kıyaslamayı hoş bulmuyorum. Erkek veya kadın daha önemlidir diye bir şey olmadığı görüşündeyim.

Kayı Obasında kadınlar oldukça önemli bir yer tutuyor değil mi?
Esra Bilgiç (Halime Sultan): Kadının yerinin sarsılmaz olduğu çok açık. Eski Türk toplumunda da kadıların Toylarda karar aldıklarını görüyoruz. Bizim dizimizde de Süleyman Şah öldükten sonra Hayme Ana toyda kararlar alıyor. Çok kıymetli bir yerdeyiz.

Türkiye’nin en büyük setinde çalışıyorsunuz ve burada doğa şartları oldukça zorlu. Sizi sette en çok neler zorluyor?
Esra Bilgiç (Halime Sultan): Ben sıcak havada bile üşüyen bir kişiyim. Kış aylarında soğuktan inanılmaz derecede etkileniyorum. Çamurda zorlayıcı bir etken. Gerçi bu sezon çamurla ilgili sorunumuzun olmayacağını düşünüyorum. Kış aylarında ata binmek de çok zor oluyor. Çok zor doğa koşulları var.

Tabiki burada yaşadığımız için tüm bunlar. Sonuçta on üçüncü yüzyıldayız ve bir obada yaşıyoruz. Etrafımızdan koyunlar, atlar geçiyor. Genel olarak çok zor doğa koşullarında çekim yapıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan teaser’ı izledim. Orada ok kullanıyordunuz.
Esra Bilgiç (Halime Sultan): Ok kullanmayı geçen sezon burada öğrendim.

Başka neler kattı Diriliş dizisi size?
Esra Bilgiç (Halime Sultan): Binicilik konusunda ilerledim. Hatta bundan sonra biniciliğe devam etmek istiyorum. Bu konuda özel dersler alacağım. Dizi bana at sevgisini kazandırdı. Çok seviyorum atları.

Ratingleri takip ediyor musunuz?
Esra Bilgiç (Halime Sultan): Ediyorum tabiki. Her bölümün ratinglerini takip ediyorum. Çok gurur duyuyorum. Ama hiç şaşırmadım ratinglere. Dizinin böyle başarılı olacağını düşünüyordum. İzleyicilerimiz de hiçbir zaman bizi yalnız bırakmıyor. Buda çok güzel bir şey.

Sosyal medyada da çok fazla ilgi görüyorsunuz.
Esra Bilgiç (Halime Sultan): Evet Çarşamba günleri dizi yayınlanırken paylaşılan Hastag’ler sürekli TT oluyor. Bu çok güzel bir şey. Tabi birde şu var diziyi TV dışında takip eden büyük bir kitlede var ve bu kitlenin yansıması sosyal medyaya oluyor.

Diriliş Ertuğrul Setini Ziyaret Ettik Röportajlar

Geçen sezondan en çok aklınızda kalan veya en beğendiğiniz sahne hangisiydi?
Esra Bilgiç (Halime Sultan): Aslında tüm sahneleri çok seviyorum. Ama ilk aklıma geleni sorarsanız, Ertuğrul’la gizli bir yerde buluştuğumuz ve Ertuğrul’a babam beni evlenmeye zorluyor dediğim sahneyi söyleyebilirim.

Bundan sonrası için hayalleriniz neler?
Esra Bilgiç (Halime Sultan): Bilkent Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünde okuyorum. Öncelikle okulumu bitirmek istiyorum. Ayrıca tiyatro ile ilgilenmek istiyorum. Hatta Allah izin verirse bu sene bir tiyatro oyununda oynayacağım. Kariyerimi oyunculukta sürdürmek istiyorum. Umarım her şey yolunda gider.

 

 


Diriliş Ertuğrul Setini Esra Bilgiç ile Benzer Yazılar:

17 Mart 2016 Saat : 8:21

Diriliş Ertuğrul Setini Esra Bilgiç Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir