EBA’ya nasıl giriş yapılır? EBA kurs tarihleri

Son Güncelleme: 27 Ekim 2017 - 12:32 0 Yorum Yazar:
Etiketler:

0 Paylaşımlar

EBA, öğrencilere dersler için zengin materyaller sunar. Görsellerden ders kitaplarına, ses kayıtlarından videolara kadar geniş bir içerik barındırır. Öğretmenler ve öğrenciler de EBA üzerinden paylaşımlarda bulunarak, EBA’nın gelişmesine katkıda bulunabilirler. EBA’ya nasıl girilir? EBA kurslarına kimler başvurabilir?

EBA'ya nasıl giriş yapılır? EBA kurs tarihleri

EBA, sosyal eğitim platformudur. EBA ile doküman,dergi, haber, video gibi çeşitli içeriklere ulaşılabilir. Yarışmalara katılım sağlanabilir. Yapılan duyurular görülebilir. e-Kurs girişi yapılabilir. Kullanıcılar yapacakları paylaşımlar ile diğer kullanıcıların da bunlardan yararlanmasını sağlayabilirler. Öğretmenler, öğrencileri için alıştırmalar ve ödevler verebilirler.

EBA’YA NASIL GİRİLİR?

EBA giriş işlemi, eba.gov.tr internet sitesinden yapılır. Kullanıcılar için dört farklı giriş seçeneği bulunur. Bunlar; EBAKOD, Mebbis bilgileri ile giriş, e-Okul bilgileri ile giriş ve Açık öğretim bilgileri ile giriştir. EBA’ya giriş yapılmadan da çeşitli içeriklere erişim sağlanabilir. Sunulan tüm içeriklerden faydalanılabilmesi için giriş yapılmalıdır.

EBA İÇERİK MODÜLLERİ

EBA; haber, video, ses, görsel, dergi, kitap, doküman ve yarışma modüllerine sahiptir. Görsel, ses modüllerinde ders içerikleri ile ilgili içerikler bulunur. Haber modülünde; öğrenciler ve öğretmenler tarafından yapılan çalışmalar, tüm kullanıcılar tarafından görülebilir. Etkinlikler ya da haber niteliğine sahip faaliyetler bu modülde gösterilir. İçerikler, EBA denetim ekibi tarafından kontrol edildikten sonra paylaşım yapılır.

Video modülünde, öğrenciler için eğitsel videolar yer alır. Kişisel gelişim, ders destek, mesleki eğitim, rehberlik ve belgesel gibi farklı alanlarda bireysel, toplu öğrenmeyi destekleyen videolar bulunur.

Kitap modülünde; derslerde kullanılabilecek ders kitapları e-Kitap, PDF halinde öğrenciler için sunulur. Dergi modülünde ise öğrencilerin ilgisini çekebilecek eğitim, kültür ve bilim dergileri yer alır.

EBA KURSLARINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

EBA kursları için;Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan resmi/özel ortaöğretim okulları, imam hatip okulları, resmi/özel ortaokullar ile açık öğretim okullarında okuyan/mezun durumunda olanlar başvuru yapabilir. Açık öğretim öğrencileri, halk eğitim merkezlerinden alacaklar şifre ile kurs başvurusu yapabilir. Örgün eğitim öğrencileri, okullarından şifre alarak e-Kurs başvurularını gerçekleştirebilirler. Özel öğretim öğrencileri ise okullarını bulunduğu ilçedeki kurs merkezinden şifre alıp kurs için kayıt yaptırabilirler.

2017-2018 EBA KURS TARİHLERİ

EBA kursları için birinci dönem 2 Ekim’de başladı ve 14 Ocak’ta sona erecek. İkinci dönem 3 Mart’ta, yaz dönemi de 2 Temmuz’da başlayacak.

Kurslara kayıt yaptırmak isteyenler; 7-18 Şubat tarihleri arasında ikinci dönem için,18-24 Haziran tarihleri arasında da yaz dönemi için kayıt işlemi yapabilirler.


EBA’ya nasıl giriş yapılır? EBA kurs tarihleri ile Benzer Yazılar:

27 Ekim 2017 Saat : 12:32

EBA’ya nasıl giriş yapılır? EBA kurs tarihleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir