Eğitimcilere atık pil semineri

Son Güncelleme: 12 Ekim 2017 - 10:08 0 Yorum Yazar:
Etiketler: ,,

0 Paylaşımlar

Van büyükşehir belediyesi koordinasyonunda, kentte bulunan eğitimcilere yönelik atık pil bilgilendirme semineri verildi.

Eğitimcilere atık pil semineri

Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığına bağlı Çevre Koruma Kontrol Şube Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliğinde, ‘Doğanın Pili Bitmesin’ sloganı ile düzenlenen seminere yaklaşık 200 okuldan eğitimci ile belediye temsilcileri katıldı. Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde konuşan TAP Derneği Eğitim Uzmanı ve Çevre Yüksek Mühendisi Hatice Yıldız, atık pillerin çevreye zararları ve geri dönüşüm çalışmalarında öğretmenlerin sunabileceği katkılar üzerinde durdu.

Atık pil toplamada belediyelerin rolü büyük

Atık pillerle ilgili farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirten Yıldız, Van’da 2013 yılında çalışmalara başladıklarını belirterek, “Bu kapsamda her yıl farklı çalışmalar ortaya koyduk. Bu yıl ise ekim ayında başlayıp nisan 2018’de tamamlanacak olan okul yarışmalarımız var. Burada en çok pil toplayan ilk üç okulumuza ödüller göndereceğiz. Onun dışında bugün olduğu gibi eğitimler düzenliyoruz. Belediyelerimiz farklı noktalarda atık pil toplama işlemlerini yürütüyorlar. Burada belediyelerimizin rolü oldukça büyüktür. Gerek derneğimizden ücretsiz olarak aldıkları toplama malzemelerinin okullara dağıtılması gerekse de bilgilendirme çalışmalarını yürütüyorlar” dedi.

Yılda 2 ton atık pil toplanıyor

Vanlılardan atık pilleri toplayarak kendilerine ulaştırmalarını isteyen Yıldız, kentte yılda ortalama 2 ton civarında atık pil çıkışı olduğunu da sözlerine ekledi.

Ayrıca iki gün devam edecek olan program kapsamında 13 ilçeye 4 grup halinde atık pil bilgilendirme semineri verilecek. Seminer sonrasında Büyükşehir Belediyesince katılımcılara atık pil kutusu, bilgilendirme CD’si, not defteri ve kalem hediye edildi.


Eğitimcilere atık pil semineri ile Benzer Yazılar:

12 Ekim 2017 Saat : 10:08

Eğitimcilere atık pil semineri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir