Elektrik hatları yer altına alınıyor

Son Güncelleme: 22 Şubat 2013 - 12:15 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Altınşehir mahallesinde elektrik hatlarını yer altına alarak, modern bir görünüme kavuşturuyor.

Elektrik hatları yer altına alınıyorProje tamamlandığında kötü hava şartlarından dolayı elektrik kesintisi yaşayan mahallede kesintiler minimuma indirilmiş olacak. Yapılan çalışma ile ayrıca elektrik kaynaklı oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilirken, sokaklarda ki aydınlatma sistemleri de yenilenmiş olacak.

Eski elektrik trafoları yenileniyor

Başakşehir Belediyesi ve BEDAŞ’la imzalanan protokol çerçevesinde işbirliği ile yapılacak çalışma iki aşamalı olarak hayata geçirilecek. BEDAŞ projenin malzemelerini karşılarken, Başakşehir Belediyesi’de işçilik, montaj ve demontaj işlemlerini gerçekleştiriyor.

Hava şartları ve çalışılan zeminin yapısına göre Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı dört ekibin çalıştığı projede öncelikle Altınşehir mahallesi genelinde yer alacak olan trafo merkezlerinin yerleri tespit edildi ve eski trafolar kaldırılıp yerine yeni trafolar yerleştirilecek. Sonrasında ise trafoya bağlı olarak devam edecek olan hattın yer altına alınacak bölümü belirlenmekte.  Akabinde ekipler belirlenen sokakların her iki yakasında kazı işlemlerine başlayarak, Kazım işlemi biten sokaklarda yeni elektrik kabloları yerleştirilmekte.

Elektrik hatları yer altına alınıyorKaldırılan eski taşıyıcı direkler üzerinde bulunan aydınlatma üniteleri için yeni direkler dikilerek, modern bir görünüm sağlanıyor.

Çalışmada son olarak, sokakta yer alan binaların şube bağlantıları yapılıyor.  Bu işlem ana hat beslemeleri bittikten sonra BEDAŞ’ın da kontrolünde kazılan bölge kapatılıyor.  Aydınlatma direkleri dikiliyor ve binaların girişinde ki besleme kabloları çekilerek işlem tamamlanıyor.

Böylelikle sokaklarda daha sonra yapılacak kazıların önlenmesi de sağlanmakta.

Projenin ilk aşaması Ağustos’ta tamamlanacak

Altınşehir mahallesini modern bir görünüme kavuşturacak olan elektirk direklerinin yer altına alınması projesinin yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.


Elektrik hatları yer altına alınıyor ile Benzer Yazılar:

22 Şubat 2013 Saat : 12:15

Elektrik hatları yer altına alınıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir