Emlak Konut en büyük halka arza hazırlanıyor

Son Güncelleme: 11 Şubat 2013 - 9:35 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Toplam 7.6 milyar liralık portföy büyüklüğü ile İMKB’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olan Emlak Konut GYO, yeniden halka arz arenasına çıkıyor.

Emlak Konut en büyük halka arza hazırlanıyor

Yapılacak satışın en büyük ikincil halka arzlar arasında olması bekleniyor.

Toplam 7.6 milyarlık portföy büyüklüğüyle Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO, ikincil halka arza hazırlanıyor. Şirket, sermayesini 2.5 milyar liradan 3.8 milyar liraya çıkararak, artan sermaye kısmını halka arz etmek için yönetim kurulu kararı aldı. Yapılacak halka arzın İMKB’nin en büyük ikincil halka arzları arasında yer alması bekleniyor. Halkbank’ın kasımda yapılan 4.5 milyarlık halka arzı, İMKB tarihinin en büyük ikincil halka arzı olmuştu. Aldıkları yönetim kurulu kararıyla ilgili bilgi veren Emlak GYO Genel Müdürü Murat Kurum “Henüz süreç devam ediyor. Yapılacak ihale neticesinde aracı kurum belirlenecek. Haziran ayına kadar ya da mayıs ayı içinde ikincil halka arzı planlıyoruz” dedi.

Halka açıklık % 50’yi aşacak

Sermayenin 1.3 milyar lira artırılması sonrası Emlak GYO’nun halka açıklık oranı yüzde 50.66’ya yükselecek. Mevcut durumda şirketin yüzde 25 hissesi halka açık. Hisselerin yüzde 74.99’u ise TOKİ’ye ait. Kurum, ikincil halka arz gelirini yeni projelerin finansmanında kullanacaklarını söyledi. Emlak GYO’nun 2 milyon metrekare arsası bulunuyor.

2013 yılında 20 bin konut üretecek

Portföy büyüklüğü yaklaşık 7.6 milyar lira olan Emlak GYO, 2013 yılında 10 bini mevcut projelerden, 5 bin adedi ise kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde 15 bin adet konut satışı yapmayı hedefliyor. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2013 yılında yapacakları ihalelerle yaklaşık 20 bin adet yeni konutu içeren projelerin gerçekleştirileceğini açıkladı.


Emlak Konut en büyük halka arza hazırlanıyor ile Benzer Yazılar:

11 Şubat 2013 Saat : 9:35

Emlak Konut en büyük halka arza hazırlanıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir