Engin Noyan Şahintepe Bilgievi’nde

Son Güncelleme: 26 Ocak 2014 - 11:49 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi gerçekleştirdiği kültür sanat etkinliklerinde Münib Engin Noyan’ı Başakşehirlilerle buluşturdu.

Engin Noyan Şahintepe Bilgievi'nde

Şahintepe Bilgievi’nde gerçekleşen “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in aile hayatı” konulu konferansa Başakşehirliler ve özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterdi.
Engin Noyan, kendine has üslubu ile izleyenleri etkilerken konuşması sırasında yaptığı esprilerden çocuklar kendilerine ders çıkarttı. Şu an cahiliye toplumunun bütün dünyayı kuşattığına dikkat çeken Noyan, “Doğada boşluk yoktur. Bu bir kanundur. Boş bardağın için aslında boş değildir, hiç yoksa hava vardır. Bir şeyi boşaltırsanız onun yerini muhakkak başka bir şey alır. Gündelik sosyal hayatta, siyasi ve iktisadi hayatta da bu geçerlidir. Dünyaya hak olmayan bir takım ölçüler ve kurallar hakim olmuşsa bu ortada bir boşluk doğmuş demektir. Ortalığı boş bırakanlarsa bizleriz. Müslümanlar olarak bıraktığımız boşluğu derhal doldurmalıyız.” dedi.

Peygamberi iyi tanımak gerekiyor
Bu boşluğu doldurmanın aslında Müslümanlar için çok kolay olduğunu belirten Noyan, “Kainatı yaratan Allah (c.c)’ın kitabı var. Allah (c.c) bununla yetinmemiş bir de o kitabın yanı sıra içindekileri nasıl uygulayacağımızı, sonucunda ne olacağını gösteren bizim gibi beşer bir peygamber göndermiş. Peygamberi çok iyi tanımak ve anlamak bilmek gerekiyor. Hadisler sünnetlerle İslam’ın uygulanışını bize göstermiş. O, yumuşak sözlü, aile ilişkileri kuvvetli bir peygamberdi. O, ashabına bir şeyler anlatmak ve dini anlatmak için, ashabının her zaman kendisine soru sormasını beklerdi. Ashabı ona ‘Görmediğin insanlara neden ümmetim diyorsun’ sorusuna ‘Çünkü onlar benim kardeşim’ diye cevap veriyordu” dedi.


Engin Noyan Şahintepe Bilgievi’nde ile Benzer Yazılar:

26 Ocak 2014 Saat : 11:49

Engin Noyan Şahintepe Bilgievi’nde Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir