Erdoğan’dan ‘Ayasofya’ cevabı

Son Güncelleme: 7 Haziran 2014 - 12:10 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başbakan Erdoğan, Ortaköy Camii’nin açılış töreninde bazı vatandaşların “Ayasofya” diye bağırması üzerine “Yan tarafında Sultanahmet’i bir dolduralım bakalım. Sonra gerisi gelir” dedi.
Erdoğan'dan'Ayasofya' cevabı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , cuma namazının ardından restorasyonu tamamlanan Ortaköy Camii’nin açılışını yaptı. Başbakan Erdoğan açılışta yaptığı konuşmasında, “Çok ciddi bir güçlendirme çalışması yapıldı, yanında tezyinattaki sıkıntıları aşma çabası yapıldı, bazı eksikliklerinde giderilmesi ile Büyük Mecidiye Camii bugün itibari ile hizmete başladı. Sultan Abdülmecid’in ruhuna Fatiha’lar göndereceğiz. Onlar eserleri ile kalıcı oldular” dedi.

“ECDAD İŞİ EHLİNE VERMİŞ “kayasehiristanbul.net
Allahım bizleri camisiz, mabetsin bırakma. Mabetlerimiz ezansız, cemaatsiz bırakma” diyen Erdoğan, “Bunlar bizim geleceğimizin işaret fişekleridir. Burada 5 kez bu eser restorasyona uğradı. Bu eserin mimarisinde bir defa rol alan bir Ermeni mimardır. Ecdad bu noktada da çok farklı davranmış ve emaneti, işi ehline vermiş. Biz mimarından mühendisine işçisine kadar bu restorasyonlarda emeği geçenlere rahmet gönderiyoruz. Bu camilerimizi cemaatsiz de bırakmayacağız. Ortaköy Camii küçük, haddi aşmazsam bizim kitabımızda mescit geçer. Bu mescitler cemaatsiz kalmaması lazım” diye konuştu.

“SABAH NAMAZLARINDA DOLDURALIM”

Bu sırada cami avlusundaki kalabalıktan “Ayasofya” şeklinde seslenenler oldu. Erdoğan bunun üzerine, “Sultanahmet, Süleymaniye, buralar dolması lazım. Sultanahmet’i bir dolduralım. Teravih değil, bayram namazında değil, sabah namazların da dolduralım. Ondan sonra gerisi gelir” ifadesini kullandı.


Erdoğan’dan ‘Ayasofya’ cevabı ile Benzer Yazılar:

7 Haziran 2014 Saat : 12:10

Erdoğan’dan ‘Ayasofya’ cevabı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir