Erdoğan’ın forması müzelik oldu

Son Güncelleme: 13 Eylül 2014 - 11:11 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Saral, Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında 1-1 tamamlanan Kasımpaşa maçının gelecek açısından kendilerine iyi sinyaller verdiğini söyledi.
Erdoğan'ın forması müzelik oldu

Saral, yaptığı açıklamada, Süper Lig’in ilk haftasında yaptıkları Kasımpaşa maçı ve yeni sezon hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynadıkları Kasımpaşa müsabakasıyla sezona iyi başladıklarını kaydeden Mustafa Saral, şunları kaydetti:
“İlk maçımızda Kasımpaşa’dan puan almayı hedefliyorduk.

Kendi sahamızda ilk maçı kazanmayı planlıyorduk ama şartlar el vermedi. En önemli oyuncularımızdan biri olan, orta sahanın yükünü çeken Rotman, kırmızı kart gördü. Kasımpaşa karşısında yaklaşık 40 dakika 10 kişi oynamak zorunda kaldık. Bu bölümde rakibimize pozisyon vermedik. Bu durum, gelecek adına güzel sinyaller verdi. Transferin son gününde yaptığımız transferlerle takımımızı güçlendirdik ve rekabet ortamı oluşturduk. Ayağı yere sağlam basan ve zevk veren bir takım olmayı istiyoruz.”kayasehiristanbul.net
Saral, PTT 1. Lig’den çıktıktan sonra takviyeye ihtiyaçları olduklarını vurgulayarak, “Aslında biz yeni bir takım değiliz. İsim olarak yeni ama temeli olan bir ekibiz. Hocamızın ve başkanımızın önemli tecrübeleri var. Bu tecrübeler birleşti, biz de özveriyle çalışarak transferleri gerçekleştirdik. İnşallah bu sezon istediğimizi sahaya yansıtarak, bu çalışmalarımızın karşılığını almayı hedefliyoruz” diye konuştu.
“LİGİ GÜZEL BİR YERDE BİTİRMEK İSTİYORUZ”

Lacivert-turunculu kulübün yöneticisi, bu sezonu güzel bir sıralamada bitirmek istediklerini kaydetti.
Saral, yeni bir kulüp hiyerarşisine sahip olduklarını vurgulayarak, “İlk sezonumuz için ayağımızın yere sağlam basması lazım. Ligi güzel bir yerde bitirmeyi istiyoruz. Asıl hedefimizi sonraki sezonlar için koymayı düşünüyoruz. Tesislerimiz ve stadımız yeni. Kulüp hiyerarşisini de oturttuğumuz zaman, önümüzdeki sezonlarla ilgili daha somut hedefler koyabiliriz” ifadelerini kullandı.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun uyguladığı yabancı oyuncu kuralının kendilerini zorlamadığını anlatan Mustafa Saral, şöyle devam etti:
“Hocamızın transfer planlamasında en fazla 7 yabancı oyuncu vardı ama son gün alınan Eneramo ile yabancı oyuncu sayımız 8 oldu. Bundan sonrası hocamızın planlamasına kaldı. Sekiz yabancı oyuncunun performansı üst seviyede olduğu zaman hocamızın takım kurmakta zorlanacağını düşünüyorum. Ama rekabet ortamı her zaman iyidir. Rekabet, takım olarak başarıyı getirir.”
“SEYİRCİ ANLAMINDA REKOR KIRDIK”

Kasımpaşa maçında yaklaşık bin taraftarın stada geldiğini belirten Saral, sezonun ilk maçında kendileri açısından seyirci rekoru kırdıklarını dile getirdi.kayasehiristanbul.net
İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynadığı dönemde seyircilerin maça ilgi göstermediğinden bahseden Mustafa Saral, şöyle konuştu:
“İstanbul Büyükşehir Belediyespor’dan sonra ilk maç için seyirci sayımız çok iyiydi. Seyirci anlamında rekor kırdık. Gelecek sezon hedeflerimize yürüdüğümüz zaman Başakşehir halkının İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’ne sahip çıkacağına inanıyoruz. Bu sene, taraftar, kulüp ve teknik ekip olarak güzel bir sezon geçirmeyi istiyoruz. Ondan sonraki sezonlar bu stadı dolduracağımıza inanıyoruz. Başakşehir, ilk maçta maçlara geleceklerinin, takımlarına sahip çıkacaklarının mesajını verdi.

ERDOĞAN’IN FORMASI MÜZELİK OLDU
Lacivert-turunculu kulübün yöneticisi, yönetim kurulu kararıyla 12 numaralı formayı emekliye ayırdıklarını hatırlatarak, “Halk tarafından ilk seçilen, 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, stadımızın açılışında takımımızın formasını giyerek bizi onurlandırdı. Bu vesileyle kendisine karşı bir jest yapmak için 12 numaralı formayı müzeye kaldırdık. Hiçbir şekilde bir futbolcuya verilmeyecek” diyerek sözlerini tamamladı.


Erdoğan’ın forması müzelik oldu ile Benzer Yazılar:

13 Eylül 2014 Saat : 11:11
  SPOR

Erdoğan’ın forması müzelik oldu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir