Ertuğrul’un oğlu Gündüz Alp tarihte nasıl öldü?

Son Güncelleme: 21 Aralık 2017 - 4:33 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Ertuğrul’un oğlu Gündüz Alp tarihte nasıl öldü?
1 Paylaşımlar

Ertuğrul’un oğlu Gündüz tarihte nasıl öldü? Tarihte önemli bir yere sahip olan ve adından çok söz ettiren Ertuğrul, oğlu Gündüz gerçekte nasıl öldü? Diriliş Ertuğrul yeni bölümde Gündüz nasıl bir tehlikeyle karşılaşacak? Diriliş Ertuğrul 100. bölümde Gündüz ölecek mi?

Ertuğrul'un oğlu Gündüz Alp tarihte nasıl öldü?

TRT 1 ekranında yayınlanan, Çarşamba akşamları izleyicisini ekrana kilitleyen Diriliş Ertuğrul yeni bölümde tüm gözler Gündüz’de. Diriliş Ertuğrul 100. yeni bölümde Gündüz’ün başına neler gelecek? Peki tarihte büyük anlam ve önemi olan Ertuğrul’un oğlu Gündüz tarihte nasıl öldü? İşte merak edilen ‘Gündüz gerçek tarihte nasıl öldü’ sorusunun cevabı…

ERTUĞRUL’UN OĞLU GÜNDÜZ TARİHTE NASIL ÖLDÜ?

Tarihi kayıtlarda Osman Gazi’nin abisi olarak geçen Gündüz Alp, Ertuğrul Gazi’nin büyük oğludur. Ertuğrul Gazi babasının ölümünden sonra doğan oğlunun ismini Gündüz koymuştur. Tarihi kayıtlarda geçen Gündüz Alp yetişkin bir ömre kadar uzanıyor, hatta Ertuğrul Gazi’den sonra Kayı Boyu’nun beyi olmak için kardeşi Osman Gazi ile mücadele ediyor.

Yani Gündüz Alp çocuk yaşta ölmemiş, yetişkin kişiliğe ulaşmış ve Osman Gazi ile giriştiği beylik mücadelesini kaybetmesine rağmen yine de kardeşinden ayrılmamıştır. Eskişehir’de sancak beyliği yapan Gündüz Alp, Bizsans ile yapılan hemen hemen her savaşa katıldı fakat İnegöl’ün alınışı sırasında şehit düştü.


Ertuğrul’un oğlu Gündüz Alp tarihte nasıl öldü? ile Benzer Yazılar:

21 Aralık 2017 Saat : 4:33

Ertuğrul’un oğlu Gündüz Alp tarihte nasıl öldü? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir