Esenyurt Belediyesi’nin Living Lab ziyareti

Son Güncelleme: 27 Eylül 2014 - 8:54 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi’nin teknoloji kullanımı ve yaratıcılıkta dünya şehirlerini örnek alarak geliştirdiği projesi Başakşehir Living Lab, sunduğu teknolojik imkanlar ve ortaya çıkardığı projeleriyle yine ziyaretçileri etkilemeye devam ediyor.

Esenyurt Belediyesi’nin Living Lab ziyareti

Başakşehir Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (Living Lab) binasını Esenyurt Belediyesi’nden yetkililer yerinde incelemek üzere ziyaret etti. Ziyarete; Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Demiralay ve Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel eşlik etti.

Merkezin kuruluş hikayesinden, yapım aşamalarına ve Başakşehir Living Lab bünyesinde geliştirilen projelere kadar her detayın paylaşıldığı ziyarete Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Yasemin Sarıcı Aytan ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İdris Mete katıldı. Kısa bilgilendirmenin ardından yetkililer merkezi gezdi.

Türkiye’de ilk olmakkayasehiristanbul.net

Çok yurt dışı gezileri ve araştırmalar yaptık, sonunda en uygun modelin Başakşehir Living Lab olacağına karar verdik, diyen Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel: “Sertifikasyon için başvuruda bulunduk daha sonrada bir yıllık yapılacak iş planını sunduk. Nihayet ki Türkiye’nin ilk Living Lab Merkezi olmaya hak kazandık” dedi.

Her fırsatta notlar alıp, fotoğraflar çeken misafirler mobil sağlık tarama sisteminde hızlı bir sağlık testide yaptırdı.


Esenyurt Belediyesi’nin Living Lab ziyareti ile Benzer Yazılar:

27 Eylül 2014 Saat : 8:54

Esenyurt Belediyesi’nin Living Lab ziyareti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir