Eski Türkiye’ye Özlem mi Başladı?

Son Güncelleme: 1 Mayıs 2016 - 10:58 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul Başakşehir 4.etap yol kenarına sıfır yapılan eğitim kompleksi görenleri şaşkına çeviriyor.

Eski Türkiye'ye Özlem mi Başladı?

İstanbul’un göz bebeği Başakşehir, modern kentleşme özelliği ile kendisini Türkiye’ye tanıttı. Ancak bu günler de gördüğümüz bir manzara bu konumuna gölge düşürecek cinsten. Anadolu’nun bir köy yerinde bile belediyeler konut yapı ruhsatı verecekleri zaman inşaatın yoldan en az 3 metre içeride olması gerektiğini aksi durumda ruhsat verilmeyeceğini söylüyorlar.

Ancak İstanbul’un göbeğinde modern kentleşme örneği bir semte bu duruma dikkat edilmemesi akıllara durgunluk vermektedir. Yoksa bizler eski Türkiye’yi özlemeye mi başladık.? Rant uğruna insanların hayatlarını kabusa çeviren çarpık kentleşmenin geri gelmesini mi arzuluyoruz?

Başakşehir 4.etap ‘daki bu yapı, ruhsatı veren ile buraya inşaat yapmak için ruhsat isteyenler açısından tam bir eski Türkiye kafası olduğu açık bir gerçektir. Hiç bir gerekçe yola sıfır, konutların arasına ve kavşağın tam merkezine denk gelen bu alana ruhsat izni vermeyi meşru kılamaz.

Bu yapılan beton yığını hem bu bölge’de oturak Başakşehirliler için hemde bu yapıyı yaptıranlar için tamamen bir kabus olacaktır. Ancak iş işten geçmiş olacaktır.

Peki ne için? Üç kuruş dünya kazancı için. Başakşehir’de, İstanbul’da, Türkiye’de bu yapıyı yaptıracak bir alan bulamadınız mı da bu daracık alana bu eğitim yuvasını yapmaya kalktınız.?

Bu yapıyı 20 yıl önce birileri yaptıracak olsa, ruhsatı verenlerde ruhsat talep edenler de onlar için demediklerini bırakmazlardı.

Dost acı söyler. Ancak zamanla erdemli davranışlarımızdan uzaklaşıp iblis’in huylarına yanaşır oluyoruz bizden söylemesi…

www.kayasehiristanbul.net


Eski Türkiye’ye Özlem mi Başladı? ile Benzer Yazılar:

1 Mayıs 2016 Saat : 10:58

Eski Türkiye’ye Özlem mi Başladı? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir