Et ve Süt kurumu’nun domuz eti ithalatı doğru mu?

Son Güncelleme: 13 Ocak 2017 - 2:16 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Resmi gazetede yayımlanan tebliğiyle Et ve Süt kurumu’na Moldova Cumhuriyeti’nden 500 ton domuz eti ithal etme yetkisi verildi. Et ve Süt kurumu'nun domuz eti ithalatı doğru mu?

Sıfır gümrükle ithal edilecek domuz etini kim için satın alındığı ise açıklanmadı.

TÜRKİYE 500 TON DOMUZ ETİ İTHAL EDECEK!” BU HABER DOĞRUMU? İLGİLİLERDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ!

Bugünlerde Resmi gazetenin 7 Aralık‘taki sayısında yayımlanan domuz eti ithalatına izin verilen tebliğ konuşuluyor. İddialara göre Et ve Süt Kurumu’na verilen domuz ithalatına ilişkin kurumun bağlı bulunduğu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkililerinin de bir bilgisi yok!

Türkiye, pek de alışık olmadığı bir ithalatla karşı karşıya! Resmi Gazete’nin 7 Aralık sayısında yayınlanan tebliğe göre Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı olan Et ve Süt Kurumu, Moldova Cumhuriyeti’nden 500 ton taze, soğutulmuş veya dondurulmuş domuz eti ithal edecek. Bu ithalat sıfır gümrük vergisiyle olacak.

YETKİ KARMAŞASI

İddialara göre ithalat yetkisi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına ait olduğu halde, Ekonomi Bakanlığı’na verilmiş durumda. Tebligatta Et ve Süt Kurumu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı olmasına rağmen, 500 ton domuz eti ithalatını Ekonomi Bakanlığı üstlendi. İşin kafaları bulandıran tarafı ise İthal edilecek domuz etinin ne amaçla ithal edildiği ve nerede kullanılacağı konusunda bu güne kadar herhangi bir açıklama yapılmamış olması. Bir de durup durduğu yerde bir milli kuruluş durumunda olan ET ve SÜt Kurumunu Müslüman halkın gözünde şaibeli bir duruma düşürmek kime hizmet edeceği hususu.

TEKRAR SORUYORUZ! BU HABER DOĞRU MU? YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ!
Kaynak: http://www.gidaraporu.com/domuzzz-eti-ithalat-izni-veridimi_g.htm


Et ve Süt kurumu’nun domuz eti ithalatı doğru mu? ile Benzer Yazılar:

13 Ocak 2017 Saat : 2:16

Et ve Süt kurumu’nun domuz eti ithalatı doğru mu? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir