gaziemir çilingir denizli çilingir eskişehir çilingir sancaktepe çilingir sultanbeyli çilingir adana psikolog ankara psikolog antalya psikolog kayseri psikolog izmir psikolog mersin günlük kiralık ev konya günlük kiralık ev ankara günlük kiralık ev beylikdüzü günlük kiralık ev eskişehir günlük kiralık ev antalya günlük kiralık ev izmir günlük kiralık ev gaziantep günlük kiralık ev samsun günlük kiralık ev bursa günlük kiralık ev izmir temizlik şirketleri antalya temizlik şirketleri adana temizlik şirketleri mersin temizlik şirketleri ankara temizlik şirketleri adana klima servisi fethiye klima servisi bodrum klima servisi antalya klima servisi sultangazi klima servisi ankara kombi servisi esenyurt kombi servisi gaziantep kombi servisi aksaray kombi servisi esenyurt kombi servisi esenyurt masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu diyarbakır masaj salonu elazığ masaj salonu van halı yıkama eskişehir halı yıkama çorlu halı yıkama beylikdüzü halı yıkama malatya halı yıkama antalya saç ekimi izmir saç ekimi istanbul saç ekimi ankara saç ekimi çankaya elektrikçi keçiören elektrikçi çayyolu elektrikçi esenyurt elektrikçi bursa burun estetiği izmir burun estetiği ankara burun estetiği antalya burun estetiği kayseri burun estetiği

Evim Türkiye Fuarı Tam Gaz Sürüyor - Kayaşehir İstanbul

24 Haziran 2024 - 03:23

Evim Türkiye Fuarı Tam Gaz Sürüyor

Almanya’da başlayan Evim Türkiye Fuarı geniş bir katılımla devam ediyor.

Son Güncelleme :

16 Şubat 2019 - 16:52

Evim Türkiye Fuarı Tam Gaz Sürüyor

Almanya’da başlayan Evim Türkiye Fuarı geniş bir katılımla devam ediyor. Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları ve yabancılar ile gayrimenkul firmalarını buluşturan fuarda ön satış sözleşmeleri yapılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği, Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık iş birliği, Lineadecor stratejik ortaklığı, Türk Hava Yolları resmi ulaşım sponsorluğunda hayata geçirilen Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı Almanya’nın Düsseldorf kentinde ikinci gününde de yoğun katılıma sahne oldu. Evim Türkiye Fuarı’nı konsoloslukların bildirimleri ve televizyon reklamları aracılığıyla duyduklarını ifade eden ziyaretçiler, gayrimenkul yatırımı fırsatlarını yerinde görmek için fuara koştu.

Evim Türkiye Fuarı

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki yatırım imkanlarını inceleyen katılımcılar, satış temsilcilerinden projelerle ilgili tek tek bilgi aldılar. Pek çok katılımcı da Türkiye’ye gelip projeleri yerinde görmek için randevulaştılar. Ayrıca fuar alanında önsözleşmeler için anlaşmaya varıldı.

Hafta sonunun ilk gününe büyük bir ilgi ve satışlarla başlayan fuarda, ziyaretçilerin bugün sonuna kadar geniş bir katılım göstermesi bekleniyor.

Fuara özellikle aileleri, çocukları ve komşularıyla katılan ziyaretçiler, bütçelerine uygun ödeme modellerinin çeşitliliği konusunda memnun ayrılıyor.

Başta yurt dışında yaşayan ve kendi ülkelerinde gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen Türk vatandaşları için büyük fırsatları bir araya getiren fuar, iki günde yüzlerce ziyaretçiyi ağırlarken, yabancıların da ilgisini çekti. Messe Düsseldorf’ta 4 bin 900 metrekare alanda bugün akşama kadar gezilebilecek fuar, Türkiye’nin önde gelen 76 gayrimenkul firmasının 100’ün üzerindeki projesini görücüye çıkarıyor.

Projesini 3D tanıttı

Antalya’nın öne çıkan projelerinden olan Fenix 84’te fuar boyunca satışlar yaptıklarını anlatan Fenix Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Mavi, Avrupa’da yaşayan Türklerin Antalya’ya olan ilgilerine dikkat çekti. 4-5 dairelik anlaşma ve 2 milyon liralık satış yaptıklarını kaydeden Mavi, “Fuar sonuna kadar 10 daire satış hedefimiz var. Şehir merkezinde olduğumuz için dikkat çeken bir proje. Zaten projenin çoğun yabancılara satmıştık. Ayrıca projeyi görmek için Türkiye’ye gelmeleri gerekmiyor çünkü burada çok iyi bir konum bilgisi sunuyoruz ve biten dairelerin 3D sunumlarını yapıyoruz” diye konuştu.

Ünlü isimlerden yatırıma çağrı

Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na ünlü isimler de katıldı

Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na ünlü isimler de katılarak gurbetçilerle bir araya geldi. Kanal D’nin sevilen dizisi Çocuklar Duymasın’ın ekibi Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Birol Güven, Zeyno Günenç, Volkan Severcan’ın yanı sıra Wilma Elles, Mr. Jade, Şoray Uzun, Yağmur Atacan ve Hamit Altıntop da fuarda yerini aldı. Demirören Medya standında bulunan ünlü isimlerle gurbetçiler bol bol fotoğraf çektirdi. Ünlü isimler de gurbetçilere yatırım fırsatlarını anlattı.

Türkiye’de gibi

Evim Türkiye Fuarı’nı çok beğendiğini dile getiren Pınar Altuğ, gayrimenkul yatırımının her zaman iyi fikir olduğunu, yurtdışında yaşayan Türkler için de Türkiye’de ev almanın mantıklı olduğunu söyledi. Tamer Karadağlı, fuara ilginin harika olduğunu belirterek, fuardan ev bakmadan dönmeyeceklerini de belirtti.

Birol Güven ise “İnşallah burada yaşayan vatandaşlarımız yatırımlarını memleketimize yaparlar. Çok güzel bir ortam ve atmosfer var. Türkiye’de gibiyiz” diye konuştu. Zeyno Gönenç, Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız için çok güzel bir adım atıldığını söyledi. Yeni kampanyaları ve yabancılara yönelik çok önemli fırsatların olduğunu bu fuarda öğrendiklerini ifade eden Volkan Severcan da “Düsseldorf’ta çok güzel bir Türkiye olmuş. Evim Türkiye olmuş” dedi. Evim Türkiye Fuarı’nda çok büyük kazanç fırsatları olduğunu anlatan Wilma Elles, “Ben de zaten Türkiye’de yatırım yaptım. Yatırımlarım Türkiye’de en az ikiye katladı” diye konuştu.

Fuarın ilk günü katılımı çok yüksek bulduğunu belirten Şoray Uzun da, “Yerli ve yabancı potansiyel alıcıların evlerinin Türkiye’de olmaları konusunda fuarı son derece anlamlı buldum” dedi.

‘Son derece başarılı’

Fuarı ziyaret eden Türkiye-Almanya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Okan Özoğlu, “Böyle bir fuar ilk defa Almanya’da düzenleniyor. Benim için de bir ilk oldu. Türkiye’nin en önemli firmalarını burada bir arada görmek bizim için fevkalade önemli. İlk olmasına rağmen son derece başarılı gördüm. Ailecek gelenleri ya da herhangi bir şekilde yatırım yapmak isteyenleri görmek güzel bir gelişme. Açıkçası bu bir ilk olduğu için örnek teşkil ediyor. Tekrarlandıkça geleneksel hale gelir ve Türkiye daha fazla kazanabilir” dedi.

Avrupa’yı dolaşacak

Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Gürcan Korkmaz, Demirören Medya olarak, pek çok projede inşaat sektörü ile yakın işbirliği kurduklarına dikkat çekerken, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Evim Türkiye ise bizim için milli anlamı olan bir proje. Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden inşaat sektörüne farklı bir pazar olanağı yaratırken, Almanya’da yaşayan vatandaşlarımıza da uygun fırsatlarla memlekete yatırım yapma fırsatı sunuyoruz. Fuara gösterilen ilgiden çok memnunuz. Messe Düsseldorf’ta ilkini düzenlediğimiz Evim Türkiye fuarının devamını da planlıyoruz. Pek yakında Avrupa’nın farklı noktalarında gerçekleştireceğimiz Evim Türkiye fuar takvimini de açıklayacağız.”

Antalya’da ev istiyorlar

Evim Türkiye Fuarı’nın öne çıkan şehirleri İstanbul ve Antalya oldu. Türkiye’nin pek çok kentinde memleketleri olması dolayısıyla yatırım yapmak isteyenler, farklı seçenekleri de değerlendirdi. Ülkede yaşayan Hüseyin Karakaya, Türkiye’de daha önce de gayrimenkul yatırımı yaptığını belirtirken, çocukları Antalya bölgesinde bir ev istediği için fuara geldiğini söyledi. Karakaya, “Oraya gidip birkaç hafta kalmak istiyorlar. Bu nedenle yeni bir yatırım için fırsatlara bakmaya geldim” dedi.

Televizyon reklamları ile fuardan haberdar olduğunu anlatan Engin Şeker ise firmaları tek tek dolaştığını dile getirdi. Şeker, “Bütçeme göre en uygun seçeneği değerlendireceğim. Fuar bitmeden bir yatırım için anlaşmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Geniş katılım

İSTexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, İSTexpo olarak dünyanın pek çok yerinde fuarlar düzenlediklerini hatırlatırken, Düsseldorf’un hem Avrupa’nın en önemli fuar merkezlerinden, hem de Türk nüfusunun en yoğun yaşadığı bölgelerden olduğunu ifade etti. Sezen, “Evim Türkiye ekibi olarak fuara gösterilen ilgiden mutluyuz. Sadece Düsseldorf’tan değil, Almanya’nın pek çok şehrinden, Hollanda, Belçika, İngiltere ve bir çok Avrupa ülkesinden katılım var. Bu da bizi Evim Türkiye’nin bir sonraki etaplarını gerçekleştirmek konusunda cesaretlendiriyor” diye konuştu.

Avrupa’nın dört yanından

Düsseldorf’taki Evim Türkiye Fuarı için Avrupa’nın dört bir yanından Türk vatandaşı gelmeye devam ediyor. Fuar alanına hem yakın bölgelerden, hem de başka ülkelerden katılımlar dikkat çekiyor. Almanya’nın Türk nüfusuyla öne çıkan şehirleri yanı sıra, Avrupa’da Türk vatandaşlarının yoğunluklarıyla bilinen Hollanda, Belçika, İsveç gibi ülkelerden de fuara gelenler oldu. Türk vatandaşları, özellikle gayrimenkul firmalarının bir arada yer alması ve gurbetçiler için oluşturulan özel fırsatlardan yararlanmak için fuarı tercih ettiklerini ifade etti.

Konsolosluk destek verdi

Evim Türkiye Fuarı’na daha önce de tam desteklerini açıklayan Köln, Düsseldorf ve Essen Başkonsoloslukları, fuarın tanıtımında da önemli rol oynadı. Demirören Medya Grubu’nun Avrupa’daki tanıtım etkinliklerine katkı veren başkonsolosluklar, iletişim bilgileri bulunan bütün Türk vatandaşlarına mail atarak fuarın fırsatlarını anlatarak, davet metni iletti. Kişiye özel davet çağrıları, Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları tarafından büyük memnuniyet ile karşılandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.