‘FETÖ’ bahanesiyle dolandırıcılık!

Son Güncelleme: 8 Mart 2017 - 5:54 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde yaşayan B.D adlı genç kız kendisine telefonla ulaşarak komiser olduğunu söyleyen dolandırıcıların, kimlik bilgilerinin ‘FETÖ’ üyelerinin eline geçtiği yalanına inandı. 'FETÖ' bahanesiyle dolandırıcılık!

Başakşehir Polis Merkezinde Baş Komiser olarak görev aldığını söyleyen dolandırıcılar, B.D isimli genç kızın annesine ait tüm kimlik bilgilerini ilettiler. Dolandırıcıların yaptığı inandırıcı konuşmaları ve ilettikleri kimlik bilgilerinin doğruluğunu duyan B.D panikledi. Bunun üzerine dolandırıcıların ‘Evde kasa var mı?’ sorusu üzerine Evet diye cevap veren kıza kasanın içini açmalarını istediler. Kasanın anahtarını bulamayan genç kız, dolandırıcılara bunu iletmesinin ardından ‘Siz kasanın markasını söyleyin. Ya da fotoğrafını çekin biz nasıl açılacağı konusunda size yardımcı olacağız’ dediler. Genç kız, dolandırıcılara kasanın fotoğraflarını çekerek Whatsaptan gönderdi.

Eve haftalık olarak temizliğe gelen temizlik görevlisinin B.D’yi evde uzun süre görmemesinden ardından görevli kadın evde B.D’nin telefonla panik halde konuşmasına şahit oldu. Dolandırıcı olduklarını anlayan görevli kadın, kapıyı üstüne kilitleyerek konuşan B.D’yi uyararak dolandırıcı olduklarını iletmesi üzerine B.D isimli genç kız telefonu kapattı. Görevli kadın, evdeki değerli eşyaların dolandırıcıların eline geçmesinden son anda kurtardı.

Yaşadığı psikolojiyi atlatamayan B.D ‘Annemin kimlik bilgilerini verdiler. FETÖ terör örgütüne ait şebekede kayıtlı olduğunu söylediler. Kendisini komiser olarak tanıttı. Bir an panikledim. 36 dakika boyunca beni telefonda tutular. Özellikle kimseye haber vermemem için hem cep numaramı hemde sabit numarayı 36 dakika boyunca meşgul ettiler.Sürekli kimse duymasın dediler’ diyen genç kız kendisini arayıp dolandırmak isteyen kişi ya da kişilerden karakola giderek şikayetçi oldu.

Gazetemiz yetkililerinden Hüseyin Özdemir’in dolandırıcılara ait numaraları araması üzerine de ‘Medya yetkilisiniz. Bizi haber yapmayın. Öyle bir şey yapmadık biz yapmayız da.Karışıklık olmuş. Yanlış numara.’ diyerek telefonu kapattılar.

Kendisini Polis ya da Asker olarak tanıtan ev ya da cep telefonunu arayarak banka hesap bilgilerini ya da kıymetli eşyalarını isteyen kişi ya da kişilere itibar etmeyiniz! Unutmayın hiçbir polis ya da asker sizden hesap numaranızı ya da kıymetli eşyanızı istemez. Şüphelendiğiniz durumda acil olarak ALO 155’i arayın.  Eschaber


‘FETÖ’ bahanesiyle dolandırıcılık! ile Benzer Yazılar:

8 Mart 2017 Saat : 5:54

‘FETÖ’ bahanesiyle dolandırıcılık! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir