FETÖ Kanal İstanbul Arazilerini Satın Alıyor - Kayaşehir İstanbul

19 Nisan 2024 - 11:24

FETÖ Kanal İstanbul Arazilerini Satın Alıyor

FETÖ’nün arsa spekülasyonu yaptığı, örgüt parası ile Kanal İstanbul projesinin yapılacağı bölgede değeri şimdi yüz milyonlarca lirayı bulan arazi satın aldığı öğrenildi.

Son Güncelleme :

23 Ağustos 2016 - 21:15

FETÖ Kanal İstanbul Arazilerini Satın Alıyor

FETÖ’nün arsa spekülasyonu yaptığı, örgüt parası ile Kanal İstanbul projesinin yapılacağı bölgede değeri şimdi yüz milyonlarca lirayı bulan arazi satın aldığı öğrenildi. FETÖ Kanal İstanbul arazileri nerede?

FETÖ operasyonla genişledikçe örgütün yeni sırlan ortaya çıkmaya başladı. Aydınlık’ın edindiği bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “çılgın proje” olarak adlandırdığı “Kanal İstanbul” projesi FETÖ’nün de ilgisini çekmiş. Örgütün dinleme ve AKP ile İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki adamla vasıtasıyla projenin yerini belirleyen FETÖ Türkiye Mütevelli Heyeti, Pensilvanya’nın da onayıyla “Kanal İstanbul’un yapılacağı bölgeden arsa kapatmaya başlamış. Örgütün parasıyla yapılan arsa alımlar değişik isimler üzerine geçirilmiş. Kapatılan arsaların değerinin yüz milyonlarca lirayı bulduğu iddia ediliyor.

FETÖ Kanal İstanbul Arazilerini Satın Alıyor

FETÖ Kanal İstanbul Arazilerini Satın Alıyor

FETÖ Kanal İstanbul arazileri

Bölgede yaşayan vatandaşlar Aydınlık’a yaptıklan açıklamada, birdenbire bazı kişilerin arsa satın almak için köylerine geldiklerim kaydederek, “Bizim hiçbir şeyden haberimiz yoktu. Adamlar hangi arazinin kimin olduğunu biliyorlardı. İyi de para veriyorlardı. Ekonomik sıkıntısı olan birçok kişi arsasını o güne göre cazip fiyatlara sattı.

Biz arsalarımızın kıymetli olduğunu çok sonra öğrendik. Komşu köylerde tarlalarını satan bazı kişilerin durumu öğrendikten sonra kafayı yediklerini duyduk” dediler. Bölgede en çok adı anılan kişi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkam Kadir Topbaş’ın FETÖ soruşturmasından tutuklanan damadı Ömer Faruk Kavurmacı. Kavurmacı’nın bölgedeki arazilere ilgi gösterdiğini vurgulayan köylüler, arsa alan diğer kişileri hiç tanımadıklarım bildirdiler.

FETÖ Kanal İstanbul Arazilerini Satın Alıyor

FETÖ Kanal İstanbul Arazilerini Satın Alıyor

TAPULAR İNCELENİRSE ORTAYA ÇIKAR

Trakyalı bir emlakçı da FETÖ’nün “Kanal İstanbul” arsalarına ilgisinin bilindiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Projenin yeri bilinmeden bir lira olan yerin fiyatı şimdi 20 lira, 50 lira. Projenin yerini önceden biliyorsan çok kısa sürede büyük rant elde ediyorsun. Belli ki örgüt bunu öğrenmiş ve arsa spekülasyonu işine girmiş. Bunu ortaya çıkarmak çok kolay. Yer belli. Tapu kayıtlan ortada. Hangi arazi ne zaman satılmış kim almış bellidir.

Araziyi alan kişinin mal varlığı araştırılırsa, o araziyi alacak gücünün olup olmadığı incelenirse her şey ortaya çıkar. Asgari ücretli biri milyonlarca liralık arazi kapatmışsa o kişi incelemeye alınır ve arazinin gerçek sahibi ortaya çıkar. Örgüt parası ile alınmışsa belirlenir; Bunu açığa çıkarmak çok kolaydır.”

FETÖ soruşturması kapsamında örgütün Türkiye’deki mal varlıklarım elden çıkarma karan aldığına dikkat çeken güvenlik kaynaklan, şüpheli arazilerin satışının engellenmesi için hemen harekete geçilmesi gerektiğim bildirdiler.

KRİPTO ŞİRKETLERDE HAREKETLİLİK

FETÖ’nün tüm mal varlığını yurt dışına kaçırmaya çalıştığını vurgulayan güvenlik kaynaklan, “Kripto şirketlerde hareketlilik var. Bazı firmanın ekonomik sıkıntısı olmasına rağmen satışı konuşuluyor. Belli ki varlık bir an önce paraya çevrilmeye çalışılıyor. Bu arada durumdan yaralanarak,. çok düşük fiyata mallara konmak İsteyen uyanıklar da var. Eğer bilerek FETÖ malı kurtarılıyorsa alanların da başı belaya girer” bilgisini verdiler.

FETÖ Kanal İstanbul Arazilerini Satın Alıyor

FETÖ Kanal İstanbul Arazilerini Satın Alıyor

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer de “Kanal İstanbul” projesinin geçeceği bölgelerde arsa spekülasyonlarının yapıldığı konusunda duyumlar aldıklarım ifade ederek şöyle dedi: “Seçmenlerimizden bu konuda bilgiler aldık. Arsa toplayanlar olduğu duyduk Bunların kim olduğunu bilmiyoruz.

Bu işlerden büyük paralar kazanıldığını söylediler. Vatandaş tarımdan para kazanamadığı için, ekonomik olarak sıkıntıda olduğu için arazilerini satmak zorunda kalıyor. Belli ki birileri de bundan büyük vurgunlar yapmayı düşünmüş.. Bu kişilerin FETÖ ile ilgisi var mı, yok mu ortaya çıkardır. Gerekli incelemeler yapılırsa bunu belirlemek zor olmasa gerek.” Aydınlık

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.