Game of Thrones Oyuncuları Hacklendi

Son Güncelleme: 14 Ağustos 2017 - 5:23 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

ABD’nin önde gelen televizyon kanallarından HBO’nun dosyalarını ele geçiren bilgisayar korsanları, kanalın dizilerinin ve özel dosyalarının yayımlanmaması için milyonlarca dolar fidye istemişti. HBO’nun ise hackerlara 250 bin dolar teklif ettiği ortaya çıktı.

Game of Thrones Oyuncuları Hacklendi

Geçtiğimiz günlerde HBO’yu hackleyen bir grup siber korsan, kanala air 1.5 TB’den fazla veriyi ele geçirmişti. İki gün önce HBO yönetimi ile iletişime geçen hackerlar, ele geçirilen veriye karşı 15 milyon dolar civarında fidye talebinde bulunmuş ve bu fidyenin ödenmemesi halinde ellerindeki verileri sızdırmakla tehdit etmişti.

Korsanlar ayrıca Game of Thrones’da rol alan Peter Dinklage, Lena Headey ve Emilia Clark gibi oyuncuların şahsi telefon numaraları ve e-posta adreslerini ele geçirdiklerini de savunmuştu.

Yaşananların ardından HBO’nun hacker grubuna elindeki veriler için 250 bin dolar teklif ettiği ortaya çıktı. 27 Temmuz tarihli yazışma, sızdırılmasıyla kanal yönetiminin hackerlar ile bir süredir pazarlık halinde olduğunu gösteriyor.

 


Game of Thrones Oyuncuları Hacklendi ile Benzer Yazılar:

14 Ağustos 2017 Saat : 5:23

Game of Thrones Oyuncuları Hacklendi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir