Gayrimenkule kış gelmedi

Son Güncelleme: 18 Aralık 2017 - 3:58 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

2017 yılına veda etmeye hazırlandığımız şu günlerde emlak piyasasında hareketlilik tam gaz sürüyor. Kış mevsiminde turistik bölgelerde konut fiyatlarının düşmesi beklenirken, tam aksine fiyatlar bu bölgelerde yükselişe geçti. Haziran ayından bu yana Muğla, İzmir, Çanakkale ve Balıkesir’de de fiyatlar ciddi oranda arttı.

2017 yılının bitmesine sayılı günler kaldı. Kış mevsimine doğru turistik bölgelerde konut fiyatlarının düşmesi beklenirken, fiyatlar yükselişe geçti. Haziran ayından kasım ayına kadar Türkiye’nin turistik illerinde fiyatlar ciddi oranda arttı. Satılık konutta metrekare ortalama fiyatlar İzmir’de 218 TL, Balıkesir’de 185 TL, Muğla’da 126 TL, Çanakkale’de 77 TL arttı. Ancak Antalya kışa erken girdi ve ildeki metrekare satış fiyatları haziran ayından itibaren 28 TL düştü. Hürriyet Emlak Kasım 2017 Emlak Endeksi verilerine göre, Türkiye’nin en değerli ili hâlâ İstanbul. İstanbul’da son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 7 artarak metrekare ortalaması 4 bin 444 TL’den 4 bin 755 TL’ye çıktı. Ekim ayında ani bir düşüş yaşayan İstanbul’daki fiyatlar, kasım ayı sonunda toparlanarak tekrar yükselişe geçti. Bazı ilçelerde fiyat artış oranları yüzde 16’yı buldu. Türkiye’nin en büyük 5 ili arasında yer alan İzmir, Bursa, Ankara ve Antalya’daki konut fiyatlarında da artış yaşandı.

Gayrimenkule kış gelmedi

SON BİR AYDA 5 BÜYÜK İLDE FİYATLAR NE OLDU

İSTANBUL TOPARLANDI

TÜRKİYE’nin emlakta en değerli ili olan İstanbul’da son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 7 artarak metrekare ortalaması 4 bin 444 TL’den 4 bin 755 TL’ye çıktı. Ekim ayında aniden 4 bin 778 TL’den 4 bin 690 TL’ye düşen fiyatlar, kasım ayında 4 bin 755 TL’yi bularak toparlandı. İstanbul genelinde amortisman süresi 19 yıl oldu. Son bir ay içinde fiyatı en çok artan ilçe yüzde 7.4 ile Çatalca olurken, fiyatı en çok düşen ilçe yüzde -3.7 ile Sultanbeyli oldu. En kısa amortisman süresinde ise ilk sırada Gaziosmanpaşa yer aldı.

Gayrimenkule kış gelmedi

ANKARA’DA BÜYÜME HIZI DAHA YAVAŞ

ANKARA’da satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 5 arttı. Metrekare ortalama fiyatlar 1.750 TL’den 1.830 TL’ye yükseldi. Amortisman süresi 17 yıl iken, son bir ayda satılık konut fiyatlarının en çok arttığı ilçe, yüzde 4.4 ile Gölbaşı oldu. Fiyatların düştüğü ilçeler arasında ilk sırada Çubuk yer aldı.

Gayrimenkule kış gelmedi

İZMİR KIŞIN ETKİSİNE GİRMEDİ

İZMİR’de satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 16 artarken, haziran ayında 2 bin 571 TL olan metrekare ortalama fiyatlar kasım ayında 2 bin 789 TL’yi buldu. Amortisman süresinin 19 yıl olduğu İzmir’de son bir ayda fiyatı en çok artan ilçe yüzde 6.7 ile Bayraklı oldu.

Gayrimenkule kış gelmedi

BURSA’DA 1 İLÇE DIŞINDA DÜŞÜŞ YOK

Bursa’da satılık konut fiyatları son bir yıl içinde yüzde 18 arttı, metrekare ortalama fiyatlar 1.680 TL’den 1.981 TL’ye çıktı. Bursa’da son bir ayda fiyatlar Yıldırım ilçesi dışında hiçbir ilçede düşmedi.

Gayrimenkule kış gelmedi

ANTALYA KIŞA ERKEN GİRDİ

ANTALYA’da fiyatlar temmuz ayından itibaren düşüşe geçti. Kışa erken giren Antalya; Muğla, İzmir, Çanakkale ve Balıkesir’den farklı bir seyir izliyor. Haziran ayında 1.969 TL olan satılık konut metrekare ortalama fiyatları, kasım ayında 1.941 TL’ye düştü. Antalya’da amortisman süresi 18 yıl olarak belirlendi. Kemer, son bir ayda yüzde 4.8 artış ile fiyatların en çok arttığı ilçe oldu. Aksu ise yüzde -4.3 düşüş ile son bir ayda fiyatların en çok düştüğü ilçe oldu.

Gayrimenkule kış gelmedi

Hürriyet


Gayrimenkule kış gelmedi ile Benzer Yazılar:

18 Aralık 2017 Saat : 3:58

Gayrimenkule kış gelmedi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir