Geleceğin Mucitlerini Kaymakamlık’ta

Son Güncelleme: 23 Mart 2014 - 1:09 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Sayın Kaymakamımız Fatih KOCABAŞ, İstanbul’da birinciliği elde eden “Bilim Kahramanlarını, Geleceğin Mucitlerini” ağırladı.

Geleceğin Mucitlerini Kaymakamlık'ta

Başakşehir Kızılay Şubesinin desteklediği Abdi İbrahim Ortaokulu öğrencileri Robot Yarışması’nda 1. olarak kupaları ile ilçemize döndüler.

Dünya genelinde 80 ülkeden 230.000’den fazla çocuğun dahil olduğu First Lego Lague turnuvaları ülkemizde “Bilim Kahramanları Buluşuyor” ismiyle yapılıyor ve 10. yılını kutluyor. Bilim Kahramanları Derneği gönüllüleri tarafından düzenlenen yarışmada bu seneki konu “Doğanın Gücü-Doğal Afet” olması sebebiyle Türk Kızılayı tema destekçisi oldu.

İstanbul Kültür Üniversitesinin ev sahipliğini yaptığı 9 Mart tarihinde 34 ayrı yarışmacının katıldığı zorlu mücadelede Bilim Kahramanları, ilçemizin mucitleri İstanbul elemelerinde açık ara fark ile Ulusal yarışmaya katılmaya hak kazandılar.

Üç etaptan oluşan yarışmanın en önemli bölümü olan robot yarışması öğrencilerin zor anlar yaşadığı etaplar oldu. Robotları en kısa zamanda yapabilmeleri için programlayan mucitler hem zamanla yarıştı, hem de hata yapmamaya çalıştılar.

Geleceğin bilim adamları sel suyunun kinetik enerjisinden elektrik enerjisi nasıl üretilir görsel sunumları da ayrı bir başarı kattı.


Geleceğin Mucitlerini Kaymakamlık’ta ile Benzer Yazılar:

23 Mart 2014 Saat : 1:09

Geleceğin Mucitlerini Kaymakamlık’ta Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir