Gelin Üniversite sınavını kaldıralım

Son Güncelleme: 18 Ekim 2017 - 12:08 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Üniversite sınavının kaldırılmasını isteyen MHP Genel Başkanı Bahçeli “Gelin lisans, yüksek lisans, doktora eğitimlerinin önündeki bariyerleri birer birer yıkalım. Anadolu’nun mazlum çocuklarına tüm imkânları sunalım” dedi

Gelin Üniversite sınavını kaldıralım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli özetle şu mesajları verdi:

SİSTEMLE OYNAMAYIN:

Milli eğitim sistemindeki arayışlara artık geniş bir mutabakatla son verilmelidir. Sürekli sistemle oynamak mahsurludur, yanlıştır. Üniversite sınav sistemindeki gel gitler, kafa karışıklıkları, yaşanan tartışmalar maalesef son bulmuş değildir. Bilakis yeni sınav sistemi ilave sorunların doğmasına neden olmuştur.

Radikal adım atmanın, milli bir anlaşma ve kucaklaşmayla yükseköğretime geçiş sistemini kökünden düzeltmenin ve düzenlemenin tam zamanıdır. Geleceğimizi kurtarmanın, gelecek nesillere görevimizi yapmanın tam vaktidir. Hükümete bizim teklifimiz şudur: Gelin üniversite sınavını tamamen kaldıralım. Gelin lisans, yüksek lisans, doktora eğitimlerinin önündeki bariyerleri birer birer yıkalım. Anadolu’nun mazlum çocuklarına tüm imkânları sunalım.

15 Temmuz FETÖ işgal teşebbüsü bize öğretmiştir ki; liyakat tamam, ehliyet tamam; ama hepsinden önemlisi adam gibi adam nesillerin yetişmesi ve yetiştirilmesidir. Hükümete çağrıda bulunuyorum, bir el verin, bir ses verin, bir irade gösterin. Soruyorum, üniversite sınavını kaldırmaya var mısınız?


Gelin Üniversite sınavını kaldıralım ile Benzer Yazılar:

18 Ekim 2017 Saat : 12:08

Gelin Üniversite sınavını kaldıralım Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir