Gmail güvenlik uyarısı gösterecek!

Son Güncelleme: 17 Kasım 2015 - 7:53 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Google, popüler eposta hizmeti Gmail’de, çok yakında bu uyarıları göstermeye başlayacak! Gmail, size şifresiz bağlantı üzerinden epostalar için yakında uyarı göstermeye başlayacak.

Gmail güvenlik uyarısı gösterecek!

Google, kullanıcıyla kendi sunucuları arasında güvenli eposta iletişimini sağlamak için HTTPS’den faydalanıyor. Bunun yanında Google ve diğer eposta hizmetleri, kendi aralarındaki iletişimi şifreli olarak gerçekleştiriyorlar. Ancak her eposta sağlayıcısı şifrelemeyi desteklemiyor. University of Michigan ve University of Illinois tarafından yapılan bir araştırma, eposta güvenliğinin son iki senede arttığını, Gmail’e gelen epostaların yüzde 94’ünün bir tür doğrulama bilgisi içerdiğini ortaya çıkarmıştı. Ancak Google’ın yeni blog gönderisine göre SSL bağlantılarıyla oynayarak şifrelemeyi engelleyen bazı bölgeler bulunuyor.

Sorun bununla da kalmıyor, bazı kötü niyetli DNS sunucuları, Gmail’i arayan eposta sunucularına sahte routing bilgileri gönderiyorlar. Google, bunları “bilerek yanlış numaralar veren telefon dizinleri” olarak açıklıyor. Bu duruma nadir rastlansa da, epostanın alıcıya ulaşmadan önce değiştirilmesine olanak tanıdığından oldukça endişe verici. Sorun, Gmail’ler arasındaki iletişimi etkilemese de farklı sağlayıcılar arasındaki iletişimi etkileyebiliyor.

Potansiyel tehlikeler hakkında kullanıcılarını bilgilendirmek isteyen Google ise kendi hizmeti içerisinde şifresi bağlantılarla ilgili uyarılar göstermeye hazırlanıyor. Bu işlev, firmaya göre önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak.

http://www.chip.com.tr/haber/gmail-yakinda-guvenlik-uyarisi-gosterecek_59352.html


Gmail güvenlik uyarısı gösterecek! ile Benzer Yazılar:

17 Kasım 2015 Saat : 7:53

Gmail güvenlik uyarısı gösterecek! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir