“Gururu bırakmalı, onuru yükseltmeliyiz”

Son Güncelleme: 23 Ocak 2013 - 9:08 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Akif İnan Bilgievinde düzenlenen “Eşler Arasında İletişim ve Mutluluk” konulu söyleşi programına katılan Saliha Erdim” Eşler arasında uzun süreli ve mutlu evlilikler istiyorsak ‘gururu’ bırakmalı ve ‘onuru’ yükseltmeliyiz. İlişkilerde gurur olmaz” dedi.

“Gururu bırakmalı, onuru yükseltmeliyiz”Başakşehir Belediyesi, ilçe genelinde gerçekleştirdiği kültür sanat faaliyetleriyle sanat ve sanatseveri buluşturmaya devam ediyor. Başakşehir Belediyesi’nin Akif İnan Bilgievinde düzenlediği söyleşi programına ilçede gerçekleştirdiği aile okulu söyleşi programlarıyla ilgi odağı olan Uzman Psikolog ve Yazar Saliha Erdim katıldı. Söyleşi programında Erdim,  mutlu ve huzurlu bir aile yaşantısının formüllerini paylaştı.

Sorunlar zamanında çözülmeli

Eşler arasında yaşaman en büyük sorunların temelinde iletişimsizlik ve empati eksikliği olduğunu belirten Erdim” Ufacık önemsiz gibi görünen sorunlar paylaşılmazsa, zamanında çözülmezse birikir ve daha büyük sorunlara dönüşür. Bu da kadın erkek arasındaki ilişkiye zarar verir” dedi.

Eşimizin fikirlerine saygı duymalıyız

Sürekli birbirini suçlayan ve haksız olduğunu kabul etmeyen çiftler arasında yaşanan sorunlara değinen Erdim” Eşler sürekli birbirini suçlar ve birbirlerinin fikirlerine saygı duymazsa ilişkide bir çok sorun yaşanır. Eşler arasındaki tartışma anlarında öfkemizi kontrol etmeliyiz. Eşimize karşı ‘Sen haklısın demeliyiz’. Çünkü ikimiz de haklıysak ve ikimiz de gururumuzdan ödün vermiyorsak hiçbir sorunu çözemeyiz “ tespitinde bulundu.

Allah, bize sonsuzluğu bağışladı

İnsanın Allah tarafından en şerefli şekilde yaratıldığını ve insanında bu şerefe yakışır şekilde yaşaması gerektiği uyarısında bulunan Erdim” Allah bizi inançlı bir toplumda var etti, bize düşünme ve hissetme yetisi verdi. Bize sonsuzluğu bağışladı. Bizde bize verilen bu güzelliklere karşı kulluk görevlerimizi yerine getireceğiz. Eşlerimizi sevecek onlara saygı duyacağız. Sorunlara birde eşlerimizin penceresinden bulunacağız” dedi.


“Gururu bırakmalı, onuru yükseltmeliyiz” ile Benzer Yazılar:

23 Ocak 2013 Saat : 9:08

“Gururu bırakmalı, onuru yükseltmeliyiz” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir