Güvenlik görevlileri iş sağlığı-güvenliği eğitimi

Son Güncelleme: 2 Mart 2015 - 1:07 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi güvenlik personelleri iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldı. Eğitimde, iş kazalarının önüne geçmek için alınması gereken tedbirler anlatıldı.

Güvenlik görevlileri iş sağlığı-güvenliği eğitimi

Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Muhsin Ertuğurul Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesinde gerçekleştirilen eğitime Başakşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Güvenlik Biriminde çalışan 290 çalışan katıldı.

‘Bana bir şey olmaz mantığı, yanlıştır’

Uz. Eğitici, gazeteci Kenan Karcı tarafından verilen eğitimlerde çalışanların iş sağlığı ve güvenliği için önemli noktalar anlatıldı. Slayt ve videolar ile zenginleşen eğitimde Kargı, “İş sağlığı ve güvenliği kanunu sadece çalışanların meslek hastalıklarını ve iş kazalarını önlemek için çıkarılmış bir kanun değil. Çalışma koşulları uzmanlar tarafından denetleniyor. Burada çalışanlara da büyük sorumluluklar düşüyor. İş kazalarının %80’i insan kaynaklı hatalardan kaynaklanıyor. Diğer bir neden ise bana bir şey olmaz, mantığıdır. Çok basit ihmaller, dikkatsizlikler pek çok ölüme sebep olmaktadır” dedi.

Türkiye’nin iş kazalarında dünya sıralamasında ilk üçte yer aldığını belirten Kenan Kargı, sözlerini şöyle sürdürdü, “Türkiye, iş kazalarında Avrupa sıralamasında birinci sıradadır. İş güvenliği yasası bu nedenle önemlidir. İş verenler ise paranın önemli olduğunu düşünüyor. Güvenliğinizi yasalardan çok önce siz düşüneceksiniz. İş kazalarının diğer bir sebebi de teknik sebeplerdir. Kaldırma ve taşımalardaki yanlış hareketler bile iş kazasına sebep olmaktadır.”

Eğitimin sonunda katılımcılara ‘İş güvenliği Eğitim Sertifika’sı verildi.


Güvenlik görevlileri iş sağlığı-güvenliği eğitimi ile Benzer Yazılar:

2 Mart 2015 Saat : 1:07

Güvenlik görevlileri iş sağlığı-güvenliği eğitimi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir