Güvercintepe Sokakları Can Çekişiyor

Son Güncelleme: 29 Kasım 2013 - 9:18 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Bahçeşehir ve Başakşehir etaplar bölgesinin birçok gelişim ve konforu söz konusuyken yine Başakşehir’de bulunan Şahintepe,Ziyagökalp ve Güverintepe, mahallelerinde halk yapılan haksızlıktan bıkmış durumda.

Güvercintepe Mahallesinde Halk Her Şeyden Mahrum

Güvercintepe Sokakları Can ÇekişiyorGüvercintepe Mahallesi Narlı sokakta halk perişan durumda. “Yolumuz yok. Çocuklarımız okula gidemiyor, hastalandığımızda hastaneye ulaşamıyoruz. Araba yolları diye bir şey yok Alt yapımız içler acısı durumda. Kış geliyor ve havalar soğuyor doğalgazımız yok ısınamıyoruz. Çocuklarımızda bizlerde perişanız “dedi.

Belediye Başkanlığına Siyah Çelenk Koyduk

Bu sorunlarınızı Belediye’ye şikayet olarak iletmediniz mi diyen İstanbul Times Tv muhabiri Çağla Pekgüleç’e “Blediye’nin önüne siyah bir çelenk koyduk Bu zamana kadar sürekli gelip her şeyin düzeleceği vaadini verdiler fakat hep kandırıldık. Bir türlü mahkeme de davada bitmedi, mahallemizin imar sorunlarını bir türlü anlamadık.” diye cevap verdiler.

Çocuğumu Hastaneye Götüremiyorum

Engelli bir çocuğum var havale geçiriyor hastaneye götürmek için ambulans yollardan gelemiyor. Rehabilitasyon merkezi servisleri aşağıda bırakıyor bizler bile yüz kere düşüyoruz çocuklarımızın her an bir kaza geçirip bir yerlerini kırmalarından korkuyoruz.

Nerde oturuyoruz ? İstanbul da oturuyoruz !

Çocuklarımız yaz kış çamur içindeler. Mikroptan sürekli hasta oluyorlar. Birçok böcek ve çöplerin içinde yaşıyoruz. Çocuklarımızın okulları uzak ve bir park bile yok Ben 12 yaşındaki çocuğumu okuldan aldım.

Mahallemizde bir okul var çocukların hepsini almıyor. Bizim çocuğu uzaktaki okula verdiler gidip gelemiyor. Okuldan almak zorunda kaldım. Her şey görüldüğü gibi problem ve sıkıntı.

Yaşadığımız yerden utanıyoruz.

Çocuklarımız büyüyor. Böyle yerde oturmaktan rahatsız oluyorlar. Durumumuz yok, onlara daha iyi şartlar sunamıyoruz.

Çözüm Yok Demek İstemiyorum

Güvercintepe Mahalle Muhtarı İbrahim Dinç Muhabirimi Çağla Pekgüleç’e, son zamanlarda sokaklarımızın isimleri değiştirildi. Daha önce 13. Sokakken Narlı sokak olarak değişti.

Bu sokak için 2009’dan itibaren sorunları hakkında defalarca yazı yazdım. Belediye Başkan yardımcısını davet edip sokağın durumunu gösterdim. Buna rağmen bir sonuç alamadım.”

Alt yapıdaki çanak sorununu bize gösteriyorlar. Halk çok bir şey istemiyor toplam 200 metre kare yeri bu halka bu insanlara fazla görüyorlar.Halk sürekli bana geliyor onların dertlerine çözüm bulamıyoruz demek istemiyorum.

15- 16. sokak arasında lağım suyu taşıyor. Yazın kokudan evde oturamıyoruz. kanallar yapılsın asfalt yapılsın diyen halk artık bir şeylerin düzelmesini istiyor.
25. sokakta kanalizasyon yoktu yeni yapıldı. Devamında yapılması gereken teretuar, kaldırım ve asfalt işi yapılmadı. Yağmur yağınca bu insanlar ne olacak? Bunların sorumlusu Belediye Başkanıdır.

Geldiğimiz Nokta Belli

Dinç, Akdoğan sokağın durumu hakkında, “Buraları bundan 3 yıl öncesinde alt yapı, kanalizasyon asfaltını bölge hisseli olduğu için yapmayacağız dediler. Uzun uğraşlar sonucunda, halktan muvafakatname toplaması sonucunda buranın asfaltını yapacağız dediler. Bunun üzerinde 3 yıl geçti biz hala aynı noktadayız”

Mahallesi için üzerine düşen bir çok görevden daha fazlasını yapan Güvercintepe Mahalle Muhtarıİbrahim Dinç, “Maalesef Başakşehir’in İstanbul’un en büyük ilçesi olacağı söyleniyor bizim bölgelerimizin durumu ortada. Bu insanlar perişan, bu insanlar mağdur Allaha havale ediyoruz. Hemen karşımıza Kaya City yapılırken bizim halkımıza bir asfalt fazla görülüyor Allaha havale ediyoruz. “ dedi.

İTHA


Güvercintepe Sokakları Can Çekişiyor ile Benzer Yazılar:

29 Kasım 2013 Saat : 9:18

Güvercintepe Sokakları Can Çekişiyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir